AZS Uniwersytetu Gdańskiego na 4. miejscu w Polsce!

Dobiegła końca tegoroczna edycja Akademickich Mistrzostw Polski. W rywalizacji bardzo dobrze zaprezentował się AZS Uniwersytetu Gdańskiego zajmując 4. miejsce w klasyfikacji generalnej i 2. miejsce w klasyfikacji uniwersytetów. Jest to najlepszy rezultat w historii występów w rywalizacji akademickiej. .  - Jesteśmy dumni z sukcesów sportowych naszych studentów. Te wspaniałe wyniki świadczą o tym, że jesteśmy wyjątkowi nie tylko na polu naukowym, ale także sportowym. Potwierdzają, że warto inwestować także w tej dziedzinie – Powiedział prof. dr hab. Piotr Stepnowski, Rektor UG .

Rywalizacja w Akademickich Mistrzostwach Polski rozpoczęła się styczniu, a zakończyła w lipcu 2021 roku. Ostatnie zawody tegorocznego cyklu organizował AZS Uniwersytet Gdański na plaży miejskiej w Gdyni – były to Finał AMP w Siatkówce Plażowej. Dobre występy w gdyńskich zawodach przypieczętowały doskonały rezultat osiągnięty w tym sezonie.

- Czwarte miejsce w klasyfikacji generalnej Akademickich Mistrzostw Polski to niesamowity rezultat. W poprzedniej edycji zajęliśmy 5.miejsce i słyszeliśmy głosy, że ciężko będzie powtórzyć ten wynik. A jednak udało się nie tylko utrzymać, ale jeszcze poprawić lokatę – powiedział Piotr Walczak, prezes AZS UG. - W klasyfikacji uniwersytetów ustąpiliśmy miejsca jedynie uniwersytetowi warszawskiemu.  Jestem niezmiernie szczęśliwy, a jednocześnie dumny z naszych studentów – sportowców, którzy wystąpili w tegorocznej edycji, osiągając ten niesamowity sukces. Dziękuję wszystkim, którzy dołożyli cegiełkę to tego osiągnięcia – dodał.

Do klasyfikacji generalnej Akademickich Mistrzostw Polski zalicza się wyniki z 48 dyscyplin sportowych. Uniwersytet Gdański w tegorocznej edycji wystartował w 46 z nich osiągając znakomite rezultaty. Najlepsze wyniki osiągnięte przez Uniwersytet Gdański:

AEROBIK SPORTOWY - 2. miejsce w klasyfikacji uniwersytetów

FUTSAL MĘŻCZYZN -   2. miejsce w klasyfikacji uniwersytetów

KOLARSTWO GÓRSKIE KOBIET – 1. miejsce w klasyfikacji uniwersytetów

KOLARSTWO GÓRSKIE MĘŻCZYZN – 2. miejsce w klasyfikacji uniwersytetów

KOSZYKÓWKA KOBIET - 3. miejsce w klasyfikacji uniwersytetów

KOSZYKÓWKA MĘŻCZYZN - 3. miejsce w klasyfikacji uniwersytetów

LEKKA ATLETYKA KOBIET – 1. miejsce w klasyfikacji generalnej, 1. miejsce w klasyfikacji uniwersytetów

LEKKA ATLETYKA MĘŻCZYZN - 2. miejsce w klasyfikacji uniwersytetów

PIŁKA NOŻNA KOBIET – 3. miejsce w klasyfikacji uniwersytetów

PIŁKA RĘCZNA KOBIET - 2. miejsce w klasyfikacji uniwersytetów

PIŁKA RĘCZNA MĘŻCZYZN - 3. miejsce w klasyfikacji uniwersytetów