Żeglarski sukces studentów UG

Studenci Uniwersytetu Gdańskiego zajęli piąte miejsce w klasyfikacji generalnej i zostali jednocześnie Mistrzami Świata do lat 21 w olimpijskiej klasie 49er podczas Gdynia Sailing Days.

Ogromny sukces odnieśli nasi studenci podczas wielkiej imprezy żeglarskiej Gdynia Sailing Days. Tytus Butowski (I rok, Wydział Prawa i Administracji i Łukasz Machowski (I rok, Wydział Ekonomiczny) zajmując piąte miejsce w klasyfikacji generalnej i zostając jednocześnie Mistrzami Świata do lat 21 w olimpijskiej klasie 49er.

Gdynia Sailing Days to jedna z najważniejszych imprez żeglarskich w Polsce. Przez ponad dwa tygodnie uczestniczy w niej ponad 800 żeglarzy z 24 klas regatowych, a najważniejsze są mistrzostwa świata juniorów w klasach 49er, 49erFX i Nacra 17., jednych z najszybszych i widowiskowych klas regatowych.

Fot. Materiały prasowe PZŻ

Oprac. Ewa K.Cichocka/ Zespół Prasowy