Operacja Statscore Futsal Ekstraklasa rozpoczęta!

Futsaliści AZS UG Gdańsk powrócili do drużynowych treningów. Akademicy po dwóch sezonach przerwy powracają na najwyższy szczebel rozgrywek krajowych, rozpoczynając tym samym operację „Statscore Futsal Ekstraklasa”.

 

Gdańszczanie w krajowej elicie zadebiutowali w sezonie 2012/2013, a w kolejnych rozgrywkach osiągnęli najwyższe dotychczas, 7. miejsce w klasyfikacji końcowej Ekstraklasy. W kadrze pierwszego zespołu Akademików z tamtych czasów został jedynie Wojciech Pawicki, aktualnie pełniący rolę szkoleniowca AZS UG. Trener uczelnianej drużyny przedstawił plan przygotowań drużyny do siódmego sezonu w krajowej elicie.

- Praktycznie co tydzień gramy sparing z wartościowymi przeciwnikami, to powinno pozwolić nam dobrze przygotować się do rozgrywek. Wybieramy się także na trójmecz i mini zgrupowanie do Zgierza w połowie sierpnia. Kończymy jeszcze ostatnie szlify. Jeśli chodzi o treningi w terenie i przygotowanie sprawnościowe, teraz skupimy się głównie na treningach w hali, aspekty taktyczne, stałe fragmenty gry i inne elementy – mówi Wojciech Pawicki 38-letni trener Akademików.

Funkcję kapitana AZS UG w najbliższym sezonie będzie pełnił Mikołaj Kreft. 26-latek ma już za sobą grę w najwyższej klasie rozgrywkowej, a dobre występy sprawiły, że w drużynie narodowej postanowił go sprawdzić selekcjoner reprezentacji Polski Błażej Korczyński. Futsalista cieszy się z powrotu gdańszczan do Statscore Futsal Ekstraklasy po dwuletniej przerwie.

- W każdym meczu będziemy walczyć do ostatniej minuty o trzy punkty. Wiadomo, że chcemy się w tej lidze utrzymać. W każdym spotkaniu będziemy starali się realizować to, co nakreśli nam trener. W pierwszych kolejkach zmierzymy się z drużynami, które w poprzednim sezonie zajęły miejsca w przedziale 6-10, więc ważny będzie początek, żeby dobrze wystartować – zaznacza Mikołaj Kreft.

W ekipie AZS UG nie brakuje zawodników, którzy mają już doświadczenie w grze w krajowej elicie, ale są też gracze, których w tym sezonie czeka debiut w Statscore Futsal Ekstraklasie. W tym gronie znajduje się między innymi Kewin Sidor.

- Chciałbym spędzić na parkiecie jak największą ilość minut i powalczyć o grę w tej pierwszej ósemce. Sądzę, że jestem gotowy, podobnie jak cały zespół. Musimy do tego podejść pozytywnie, a na każdy mecz wyjść z nastawieniem, że zdobędziemy trzy punkty – zauważa Kewin Sidor, zawodnik, który pierwsze kroki piłkarskie stawiał w Lechii Gdańsk.

Akademicy rozgrywki rozpoczną podejmując Red Devils Chojnice 11 lub 12 września. Tydzień później zmierzą się na wyjeździe z AZS UW Wilanów. Pierwszą rundę zmagań zakończą w drugi weekend grudnia meczem w Toruniu.

Mecze AZS UG w pierwszej rundzie rozgrywek Statscore Futsal Ekstraklasy

1. 11/12.09 Red Devils Chojnice (dom)

2. 18/19.09 AZS UW DARKOMP Wilanów (wyjazd)

3. 25/26.09 Team Lębork (dom)

4. 2/3.10 Legia Warszawa (wyjazd)

5. 9/10.10 Dreman Opole Komprachcice (dom)

6. 16/17.10 Górnik Polkowice (wyjazd)

7. 23/24.10 GI Malepszy Futsal Leszno (dom)

8. 30/31.10 Rekord Bielsko-Biała (dom)

9. 6/7.11 Constract Lubawa (wyjazd)

10. 11.11 Clearex Chorzów (dom)

11. 13/14.11 Acana Orzeł Jelcz-Laskowice (wyjazd)

12. 20/21.11 Red Dragons Pniewy (dom)

13. 27/28.11 Piast Gliwice (wyjazd)

14. 4/5.12 MOKS Słoneczny Stok Białystok (dom)

15. 11/12.12 FC Reiter Toruń (wyjazd)

 

 

oprac. Julia Bereszczyńska / Zespół Prasowy UG