Sprawdź się i weź udział w Wielkim Teście Wiedzy o Metropolii

Gdzie znajduje się rezerwat Mewia Łacha? Jak długi jest Tunel pod Martwą Wisłą? Już 4 września uczestnicy Wielkiego Testu Wiedzy o Metropolii będą mieli okazję sprawdzić nie tylko jak dobrze znają miejsce w którym mieszkają, ale także wygrać atrakcyjne nagrody, których łączna pula to aż 9 tys. złotych!

To jedyny test wiedzy w Polsce, który odbywać się będzie na wysokości ponad 130 metrów. W wyjątkowym miejscu - na 34. piętrze Olivia Star - najwyższego budynku w Trójmieście. W tym roku Uniwersytet Gdański jest oficjalnym partnerem wydarzenia.

Na udzielenie odpowiedzi na 100 zamkniętych pytań jednokrotnego wyboru uczestnicy testu będą mieli 60 minut. Za każdą prawidłową odpowiedź przyznawany będzie jeden punkt. Pytania podzielone będą na 10 bloków tematycznych, takich jak: gospodarka, turystyka, ciekawostki, historia, ludzie, transport, geografia, kultura i rozrywka czy sport.

Udział w Wielkim Teście jest bezpłatny, aby się zgłosić trzeba mieć ukończone 16 lat. Uczestnicy, oprócz możliwości sprawdzenia swojej wiedzy i szansy na atrakcyjne nagrody, będą mieli możliwość zwiedzenia tarasu widokowego na 33. piętrze Olivia Star, z którego roztacza się fantastyczny widok na cztery strony Metropolii.

Ze względu na ograniczenia covidowe liczba uczestników wynosi maksymalnie 150 osób. Decyduje kolejność zgłoszeń, zapisy trwają do 2 września.

Okazją do przeprowadzenia testu jest przypadająca w tym roku 10 rocznica powołania Obszaru Metropolitalnego Gdańsk-Gdynia-Sopot. OMGGS zrzesza obecnie 59 miast, gmin i powiatów, które wspólnie pracują nad poprawą komfortu i jakości życia ponad 1,6 mln mieszkańców metropolii - w takich obszarach jak transport publiczny, rynek pracy i aktywizacja mieszkańców, ekonomia społeczna, integracja migrantów, kultura i promocja zdrowia, rozwój lokalnych przedsiębiorstw, ochrona środowiska, planowanie przestrzenne i promocja.

Test odbędzie się w sobotę 4 września o godz. 11:00, a na jego Zwycięzcę oprócz tytułu mistrza wiedzy o Metropolii czeka nagroda w wysokości 5000 zł. Z pustymi rękami nie wyjdą także osoby, które zajmą drugie i trzecie miejsca. Dla nich przewidziane są nagrody w wysokości odpowiednio 3000 oraz 1000 zł brutto.

Podejmij wyzwanie!

Sprawdź swoją wiedzę, popatrz na Trójmiasto, Kaszuby i Zatokę Gdańską z lotu ptaka i przekonaj się, jak smakuje kawa w chmurach.

Organizatorem Wielkiego Testu Wiedzy o Metropolii Gdańsk-Gdynia-Sopot jest Wyborcza Trójmiasto.

Partnerami konkursu są:

Stowarzyszenie Obszar Metropolitalny Gdańsk-Gdynia-Sopot

Uniwersytet Gdański

Gdańskie Autobusy i Tramwaje

Rejestracja w konkursie trwa do 2 września i jest bezpłatna. Zapisz się: https://bilety.wyborcza.pl/test_metropolia#/lp

Śledź wydarzenie na Facebooku: https://www.facebook.com/events/226658936132508

Regulamin konkursu w załączniku.

Załącznik Rozmiar
Regulamin konkursu 45.5 KB