Gramy w powieści i czytamy gry – spotkanie otwarte z Michałem Gołkowskim

Zapraszamy na spotkanie otwarte z pisarzem Michałem Gołkowskim wokół tworzenia transmedialnych tekstów literackich i nie tylko! Porozmawiamy o zmieniającym się krajobrazie kulturowym, ale nie pochopnie i nie trwożliwe. Będziemy poruszać zagadnienia związane z grami cyfrowymi, RPG-ami, zaangażowaniem fanów, a wszystko to w kontekście SybirPunku, Komornika czy też S.T.A.L.K.E.R.-a.

Zapraszamy nie tylko studentów i studentki Wofiki, PFA i kulturoznawstwa, ale także inne zainteresowane osoby. Organizatorami wydarzenia są: Instytut Badań nad Kulturą, ACK Alternator, Michał Gołkowski – Ofiszjal FanPejcz. Spotkanie będzie rejestrowane i dystrybuowane online. Wydarzenie odbywa się w ramach zajęć Cyberkultury i gry komputerowe, ale zaproszeni są wszyscy zainteresowani tematyką i fani!

15 października 2021, Piątek/godz. 11:15 Wydział Filologiczny, ul. Wita Stwosza 55, sala 4.3

Michał Gołkowski – rocznik 1981, relatywnie duży przebieg, ale za to bezawaryjny i bezwypadkowy. Napęd na cztery koła, turbo, klimatyzacja i bogaty pakiet wyposażenia wnętrza. Pisarz oraz poliglota. Z wykształcenia lingwista, z zawodu tłumacz symultaniczny, z zamiłowania historyk wojskowości i antropolog kultury. Najszybsze pióro polskiej fantastyki. Debiutował w nie tak znów odległym 2013 roku książką Ołowiany Świt, od tego czasu zasypując wydawnictwo iście hurtową ilością co najmniej dwóch–trzech książek rocznie. Wciąż poszerza zakres interesujących go tematów – krąży pomiędzy tematyką wojenną, thrillerem psychologicznym, groteską, powieścią grozy, historią oraz rasowym, krwistym fantasy. Książki spływają mu z palców na klawiaturę tak szybko, że sam nie pamięta, ile ich wydał. Niezrównany prelegent i mówca, potrafiący bez zająknięcia i powtórzenia poprowadzić godzinny wykład o praktycznie dowolnej tematyce – od formowania się organizacji przestępczych we wczesnym okresie poradzieckim, aż do technik oblężniczych starożytnego Babilonu. Brany prosto z salonu, pierwszy właściciel, brak ukrytych opłat. Okazja jakich mało!

https://www.facebook.com/MichalGolkowskiOfiszylFanpejcz

 

pisarz Michał Gołkowski
ACK