Szach i mat z Mikołajem. Turniej Szachowy UG i PG

Na Mikołajkowy Turniej Szachowy zaprasza studentów, doktorantów i pracowników UG i PG Centrum Aktywności Studenckiej i Doktoranckiej UG przy wsparciu Samorządu Studentów Politechniki Gdańskiej oraz Samorządu Doktorantów Politechniki Gdańskiej.

Uczestnikami turnieju mogą być  studenci, pracownicy i doktoranci Uniwersytetu Gdańskiego oraz Politechniki Gdańskiej. Turniej szachowy ma być okazją do pokazania tej dyscypliny jako sportu i sposobu spędzania czasu oraz promocją uczelni zrzeszonych w Związku Fahrenheita.

Turniej odbędzie się w przestrzeni wirtualnej na platformie chess.com, która umożliwia jednocześnie rozgrywanie gier w systemie szwajcarskim. (Po turnieju, zwycięzcy zostaną sprawdzeni przez platformę czy nie korzystali z pomocy „silnika szachowego”). Aby wziąć udział w turnieju konieczne jest założenie konta na platformie. Tempo gry to 10 min + 0 sek.

Uatrakcyjnieniem wydarzenia będzie komentarz w czasie rzeczywistym profesjonalnego komentatora szachowego, oraz Mistrza Fide Kacpra Poloka, który komentuje na bieżąco różne wydarzenia szachowe na kanałach chess24.pl

Turniej odbędzie się  6 grudnia 2021 r. w godz. 18-21. Dla zwycięzców przewidziane są nagrody książkowe o tematyce szachowej i gadżety.

Warunkiem uczestnictwa jest dołączenie do klubu szachowego na portalu chess.com: https://www.chess.com/club/mikolajkowy-turniej-szachowy

Formularz do zapisów : https://forms.office.com/r/nT6xrMWRia

 

Turniej Mikołajkowy

Mikołajkowy Turniej Szachowy

Oprac. Ewa K.Cichocka/ Zespół Prasowy UG