Sukces organizacyjny i sportowy podczas Integracyjnych Mistrzostwach Polski AZS w tenisie stołowym

„Lubię wracać tam, gdzie byłem już” czyli IMP AZS ponownie zagościły w Gdańsku. Blisko 70 zawodników z niepełnosprawnościami reprezentujących 26 uczelni rywalizowało w hali Centrum Szkolenia Polskiego Związku Tenisa Stołowego im. Andrzeja Grubby.

Uczestnicy ze względu na stopień niepełnosprawności podzieleni byli na kilka klas startowych. W porównaniu z zeszłym rokiem w Gdańsku wystartowało prawie dwa razy więcej zawodników, co przyczyniło się do zbudowania jeszcze lepszej atmosfery, a w niektórych kategoriach mocniejszej rywalizacji. Wszyscy zebrani na gdańskiej hali, oprócz doznawania sportowych emocji, mogli również wziąć udział w grze terenowej o mieście Gdańsk oraz ćwiczyć swoje umiejętności podczas rozgrywek mini-tenisa stołowego.

- To dla nas wielkie wyróżnienie, że po raz kolejny otrzymaliśmy prawo do organizacji tej imprezy. Jako Uniwersytet Gdański z pasją rozwijamy i wspieramy naszą sekcję sportu osób z niepełnosprawnościami, dlatego zależy nam nie tylko na udziału w zawodach naszych studentów w zawodach, ale także chcemy sprawdzać się organizacyjnie – relacjonuje Tomasz Aftański, Zastępca Dyrektora CWFiS UG ds. Sportowych. – Wyzwań podczas Integracyjnych Mistrzostw Polski AZS jest sporo, jednak dzięki wsparciu Miasta Gdańsk, Urzędu Marszałkowskiego Województwa Pomorskiego, Biura Osób z Niepełnosprawnościami UG oraz przede wszystkim wspaniałym wolontariuszom z AZS UG ze wszystkim sobie świetnie poradziliśmy – dodaje organizator zawodów.

Klasyfikację drużynową wygrał Uniwersytet im. Adama Mickiewicza Poznań, który na mistrzostwa przybył w najliczniejszym gronie. Nasza reprezentacja z Uniwersytetu Gdańskiego zajęła wysokie 5 miejsce w klasyfikacji drużynowej, a Justyna Kamińska w swojej klasie sportowej zdobyła złoty medal!

- Integracyjne Mistrzostwa Polski w tenisie stołowym już minęły, a ja dalej mam wrażenie, jakby cały weekend był tylko snem. Z opowieści doskonale wiedziałam, że cała impreza będzie świetnym doświadczeniem, jednak uczestniczenie w niej osobiście przeszło wszelkie moje wyobrażenie. – mówi Justyna Kamińska. - To jest ten moment, kiedy ta cała praca i pot na treningach dają rezultaty i aż chce się więcej. Teraz już chyba nie potrafię sobie wyobrazić, że mogłabym nie ćwiczyć dalej tenisa stołowego i nie pojechać za rok na kolejne IMPy. Wszystko to było dla mnie bardzo budującym doświadczeniem: poznałam masę świetnych, inspirujących ludzi, rozegrałam wiele genialnych gier i co najważniejsze świetnie się bawiłam! Teraz czas wrócić do rzeczywistości i trenować na kolejne zawody. – dodaje złota medalistka z Uniwersytetu Gdańskiego

Głównym sponsorem zawodów jest Grupa LOTOS. Projekt Integracyjnych Mistrzostw Polski AZS finansowany jest przez Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. Organizatorem zawodów w tenisie stołowym był Klub Uczelniany AZS Uniwersytetu Gdańskiego oraz Organizacja Środowiskowa AZS Gdańsk. Wydarzenie zostało objęte patronatem: Polskiego Komitetu Paraolimpijskiego oraz JM Rektora Uniwersytetu Gdańskiego, Marszałka Województwa Pomorskiego. Partnerem Integracyjnych Mistrzostw Polski AZS w tenisie stołowym było Miasto Gdańsk.

Drużyna AZS UG wystąpiła w składzie: Justyna Kamińska, Kajetan Kołodziejski, Mikołaj Ziemkiewicz. Trener: Małgorzata Aftańska.

CWFiS