Stare i straszne filmy. Centrum Filmowe UG im. Andrzeja Wajdy zaprasza

Na drugi seans z cyklu Amerykańskie Kino Nieme zaprasza kinomanów Centrum Filmowe  UG im. Andrzeja Wajdy na UG. Kolejne filmy, dotyczące historii kina jeszcze w grudniu, styczniu i lutym.

Zaginiony świat to obraz z 1925 roku. Zobaczymy go w Centrum Filmowym UG W 3 grudnia (piątek). - Reżyser Harry O. Hoyt opowiada widzom przede wszystkim o tytułowej zaginionej krainie, w której za każdym rogiem może czaić się groźny stwór, ale nie zapomina także o melodramatycznym akcencie i romantycznej historii miłosnej z happy endem – zdradzają organizatorzy.

Film ten stanowi kamień milowy animacji poklatkowej. Animator Willis O’Brien (który kilka lat później stworzy efekty specjalne do legendarnego King Konga) „ożywił” prehistoryczne gady, sprawnie łącząc animowane sekwencje wraz ze scenami z żywymi aktorami. Przed pokazem prelekcję o dinozaurach w filmie wygłosi mgr Piotr Wajda, doktorant na Wydziale Filologicznym UG.

Kolejny pokaz z cyklu Amerykańskie Kino Nieme pt. Dziesięcioro przykazań z1923 roku odbędzie się 7stycznia 2022.

Przypomnijmy, że następne filmy w Centrum Filmowym UG im. Andrzeja Wajdy  z serii Upiory z różnych stron świata zaplanowano na 17 grudnia 2021 – węgierska produkcja pt. Post mortem  i na 4 lutego 2022 japoński obraz pt. Wyznania mordercy.

3 grudnia 2021 (piątek), godz. 18.00
Cena biletu: 15 zł (obowiązuje jedna cena dla wszystkich grup wiekowych).

Gmach Biblioteki Głównej UG, ul. Wita Stwosza 53, wejście główne.
Wjazd na kampus UG bramą od strony al. Grunwaldzkiej (przy Castoramie).

 

 

plakat
Oprac. Ewa K.Cichocka/ Zespół Prasowy