Medale UG na Igrzyskach Studentów Lat Pierwszych

Zakończył się XII Ogólnopolski Finał Igrzysk Studentów Pierwszego Roku, w którym bardzo dobrze zaprezentowali się studenci Uniwersytetu Gdańskiego - w klasyfikacji generalnej drużyna z Gdańska zajęła 4. miejsce. W zawodach udział wzięła wspólna reprezentacja AZS Gdańsk stworzona z uczelni z województwa pomorskiego.

XII Ogólnopolski Finał Igrzysk Studentów Pierwszego Roku odbył się w dniach 3-5 grudnia 2021 r. w Lublinie.

Relacja: Piotr Walczak, Prezes AZS UG

Złoty medal zdobyli koszykarze przegrywając w całym turnieju tylko jeden mecz. Co ciekawe, za porażkę z AZS Kraków 23:24 na inaugurację zawodnicy UG zrewanżowali się w finale. AZS Kraków wygrywając wysoko 35:10 (17:6)! W pozostałych spotkaniach nasi zawodnicy pokonali reprezentacje z Łodzi, Wrocławia i w półfinale AZS Warszawa.

Studenci Uniwersytetu Gdańskiego odnieśli też sukcesy w sportach indywidualnych. W biegach przełajowych Weronika Mikołajewska zdobyła srebrny medal, a Filip Michalski zdobył brązowy medal.  Ponadto studenci Uniwersytetu Gdańskiego wystąpili w ergometrze wioślarskim, pływaniu i tenisie stołowym punktując dla reprezentacji AZS Gdańsk.

- Gratuluję wszystkim reprezentującym AZS Gdańsk w tych zawodach. Szczególnie cieszą dobre rezultaty studentów Uniwersytetu Gdańskiego - mówi Piotr Walczak. - Igrzyska Studentów Lat Pierwszych to doskonała impreza na rozpoczęcie przygody ze sportem akademickim. Mam nadzieję, że wszyscy, którzy wystąpili w Lublinie, będą nadal godnie reprezentować Uczelnię w kolejnych zawodach akademickich.