Niebieska bioekonomia – czy jesteśmy gotowi na przyszłość?

Futures Bootcamp

Uniwersytet Maltański, parnter w projekcie European University of the Seas - SEA-EU, organizuje międzynarodowy Futures Bootcamp, którego celem jest stworzenie miejsca dla naukowców do omówienia przyszłości zrównoważonej niebieskiej biogospodarki i znalezienia innowacyjnych rozwiązań dla rozwoju niebieskiej biogospodarki w poszczególnych regionach.

 

Kto jest zaproszony

Naukowcy, pracownicy naukowi, doktoranci i studenci studiów magisterskich o tematyce morskiej zaangażowani w działania badawcze związane z niebieską biogospodarką (usługi morskie, monitorowanie mórz i oceanów, niebieska energia, akwakultura, niebieska biotechnologia, bioinżynieria itp.).

Naukowcy i studenci podyplomowi, którzy rozpoczęli działalność przedsiębiorczą w obszarach związanych z niebieską biogospodarką.

 

Cele projektu

W trakcie programu uczestnicy poznają i przećwiczą różnorodne narzędzia i metody prognostyczne, które zostaną wykorzystane do:

• Analizy konfliktów, szans i zagrożeń związanych z rozwojem zrównoważonej niebieskiej biogospodarki;

• Opracowania scenariuszy odkrywających  innowacyjne rozwiązania w zakresie badań nad rozwojem niebieskiej biogospodarki w wybranych regionach;

• Ustalenia priorytetów szans i strategicznego przemyślenia, w jaki sposób budować partnerstwa międzyregionalne w celu wykorzystania tych innowacyjnych możliwości.

 

Kiedy

21 – 25 września 2020 (5 pełnych dni)
Ze względu na panującą obecnie pandemię termin tego seminarium może zostać przesunięty na marzec 2021. Wybrani uczestnicy zostaną poinformowani o zmianie tak szybko, jak to będzie możliwe.

 

Gdzie

Uniwersytet Maltański (kampus Valletta)

 

Jak zaaplikować

W celu wyrażenia chęci uczestnictwa w the Futures Bootcamp pobierz, wypełnij i wyślij podpisany formularz zgłoszeniowy na adres sea-eu@ug.edu.pl

 

Deadline na składanie aplikacji upływa 05 czerwca 2020.

Ilość miejsc jest ograniczona.

Proszę nie rezerwować podróży ani zakwaterowania. Jeśli zostaniesz wybrany do uczestnictwa w Futures Bootcamp, skontaktujemy się z Tobą w tej sprawie.

logotypy
Załączniki
Załącznik Rozmiar
Application 216.67 KB
Info and Agenda 174.73 KB
Biuro Promocji