Sukces pływaków z niepełnosprawnością AZS UG na Integracyjnych Mistrzostwach Polski

fot.

Reprezentacja Sekcji Sportu Osób z Niepełnosprawnościami AZS UG wywalczyła medale podczas Integracyjnych Mistrzostw Polski AZS w pływaniu. Nasi zawodnicy wywalczyli 10 medali indywidualnych (trzy złote, trzy srebrne i cztery brązowe) i zdobyli III miejsce w klasyfikacji generalnej na 22 startujące uczelnie wyższe.

Relacja mgr Małgorzata Aftańska:

W weekend 13 - 15 maja 2022 r. na obiektach UAM Poznań zawodnicy Sekcji Sportu Osób z Niepełnosprawnościami AZS UG spisali się znakomicie. To ogromny sukces podopiecznych mgr Małgorzaty Aftańskiej.

- Z zawodów przyjeżdżamy z pucharem wypełnionym ogromem radości, dumy i motywacji do dalszej  pracy – relacjonuje trener sekcji SON AZS UG. – Po raz kolejny nasza drużyna #nieUGiętych pokazała ogromny charakter i wielkie serca do walki. Jestem z nich dumna, bo każdy dołożył swoją cegiełkę do sukcesu w klasyfikacji drużynowej. To wspaniała nagroda za zaangażowanie i czas poświęcony na treningi – dodała Małgorzata Aftańska.

WYNIKI INDYWIDUALNE:

25 m st. dowolnym kobiet:

3 m-ce  Agnieszka Pukszta (kat.I)             

1 m-ce  Marta Winter (kat.R3)                  

2 m-ce  Justyna Kamińska (kat.O)            

3 m-ce  Magdalena Kokot (kat.O)            

 

25 m st. dowolnym mężczyzn:

1 m-ce  Kamil Latos (kat.R2)                      

2 m-ce  Mikołaj Ziemkiewicz (kat.R1)     

 

50 m st. dowolnym kobiet

3 m-ce  Marta Winter (kat.I)                     

2 m-ce  Magdalena Kokot (kat.O)            

3 m-ce  Justyna Kamińska (kat.O)            

 

50 m st. klasycznym mężczyzn

1 m-ce  Kamil Latos (kat.R2)                      

 

KLASYFIKACJA GENERALNA: 3 M-CE W POLSCE

Medal w klasyfikacji generalnej to największy sukces w krótkiej historii sekcji, o których można  poczytać tutaj: https://www.facebook.com/AZSUGSSOzN/. Co ważne, sekcja prowadzi stały nabór. Wystarczy zaświadczenie o niepełnosprawności oraz odwaga do pokonywania własnych barier. Wszystkich jeszcze niezdecydowanych zapraszamy do kontaktu mailowego pod adresem: malgorzata.aftanska@ug.edu.pl. I Ty możesz zostać medalistą!

Oprac. EMW/Zespół Prasowy UG