Srebrny medal podczas AMP w szermierce

Fot.

Studenci AZS UG świetnie spisali się podczas Akademickich Mistrzostw Polski w Szermierce, które zostały rozegrane 5 czerwca 2022 r. w Warszawie. Pełne zaangażowanie i walka o każde trafienie przyniosły wysokie piąte miejsce zarówno w klasyfikacji generalnej, jak i srebrny medal w typie Uniwersytetów.

Relacja, Piotr Walczak:

- Bardzo nas cieszy kolejny medal sekcji szermierczej. W tym roku udało się nawet wspiąć jeden szczebel wyżej i zdobyć srebro w typie uniwersytetów co jest dużym sukcesem. Zwłaszcza, że startowaliśmy tylko w jednej z trzech broni – relacjonuje Tomasz Aftański, z-ca Dyrektora ds. sportowych CWFiS. – Rezultat tym bardziej cenny, że złożyło się na niego aż siedmioro naszych reprezentantów. Każdy dołożył swoją cegiełkę do tego sukcesu – podsumowuje opiekun sekcji.

Indywidualnie najlepiej poradził sobie Mateusz Możejko, który swoją zwycięską passę przerwał dopiero w fazie medalowej. Ostatecznie zajął trzecie miejsce we florecie mężczyzn w klasyfikacji generalnej oraz srebro w typie uniwersytetów. Medal tego samego koloru w typie uniwersytetów we florecie zdobyła najlepsza z pań: Karolina Murawska.

- Gratulując naszym zawodnikom nie możemy zapominać także o ich klubowych trenerach. To także ich sukcesy, choć często pozostają w cieniu – podsumował Tomasz Aftański.

Skład drużyny:

Karolina Murawska

Julia Bessman

Kacper Seyfried

Mateusz Kozak

Mateusz Możejko

Szymon Mlicki

Łukasz Pilszak

 

 

Dodano przez: EMW/Zespół Prasowy UG