Gala Standby Studio już w ten czwartek

plakat wydarzenia

Grupa warsztatowa Stadby Workshops działająca przy Akademickim Centrum Kultury „Alternator” zaprasza na Galę Standby Studio. 23 czerwca podopieczni Jana Orszulaka, założyciela i reżysera Stanby Studio zaprezentują trzy etiudy pod wspólnym tytułem „Kryształki”. Są one owocem rocznego kursu aktorskiego dla studentów. Odbędzie się również pokaz filmu dyplomowego „Autarkia” Warszawskiej Szkoły Filmowej w reżyserii Jana Orszulaka.

Po spektaklu „Otello”, którego premiera odbyła się 10 czerwca w UG, zapraszamy na kolejne wydarzenie w reżyserii Jana Orszulaka. W Sali Teatralnej im. Jerzego Limona w budynku Neofilologii Uniwersytetu Gdańskiego swoje umiejętności zaprezentuje grupa Stanby Workshops, która przez cały rok akademicki pracowała nad trzema etiudami pod wspólnym tytułem „Kryształki”.

Prowadzący Paulina Amelia Pietrzak i Jędrzej Rumak wprowadzą nas w świat młodych aktorów.

Obsada:

TOMASZ – Jakub Ziebell
PATI – Paulina Skiba
AGNES – Zuzanna Surowy
AURORA – Magdalena Wójciak
JOANNA – Zuzanna Łagosz
MARTA – Zuzanna Mzyk
RUBINA – Weronika Zielińska
SZAFIRA/WENUS – Magdalena Bródka
GAJA – Paulina Zaborniak
MARIUSZ – Jakub Gużewski

Opis spektaklu: „Kultowa „Rodzina Addamsów” to przy nich zwyczajni ludzie. W trzypokoleniowym rodzie Kryształków, jak sami o sobie mówią, dzieje się naprawdę wiele przedziwnych rzeczy – nestorka Gaja to babcia nienawidząca swoich wnuków, jej córka Aurora o czarodziejskich mocach jest w związku z Joanną i wychowuje przybrane dzieci, druga córka Wenus jest striptizerką żyjącą ze swoim mężem alkoholikiem artystą, a ich syn Tomasz prowadzi podwójne życie z dwoma kobietami. Pewnego dnia stanie się jednak coś, co wystawi tę rodzinę na próbę i na zawsze odmieni ich życie.”

Dla fanów „Otella” Jan Orszulak przygotował niespodziankę. Usłyszymy wykonany na żywo singiel promujący spektakl pod tym samym tytułem wykonany przez Stanby Studio w składzie: Jędrzej Rumak, Agnieszka Lewińska, Paweł Grott, Jagoda Jasińska i Magdalena Bródka.

Zapraszamy już w najbliższy czwartek, 23 czerwca o 19:00 do Sali Teatralnej im. Jerzego Limona w budynku Neofilologii UG.

Wstęp wolny.

Spektakl dedykowany dla osób dorosłych.

Linki do wydarzenia:

https://www.facebook.com/studiostandby

https://www.youtube.com/watch?v=aBRLYtqrtgU

 

fot. Agnieszka Lewińska.
Elwira Romaniuk/ZP