Tancerze ZPiT UG „Jantar” znowu najlepsi

tancerze

Tancerze Zespołu Pieśni i Tańca Uniwersytetu Gdańskiego „Jantar” pani Małgorzata Piątek i pan Jacek Piątek zdobyli złoto w VIII kategorii w Mistrzostwach Polski w Tańcach Polskich w Wieliszewie.

- Jest to dla nas ogromna radość, że po raz kolejny udało nam się stanąć na najwyższym stopniu podium, zwłaszcza, że w zeszłym roku po raz pierwszy wystartowaliśmy w kategorii  VIII,  zdobywając wówczas wicemistrzostwo Polski. Teraz mamy swój pierwszy najwyższy stopień podium w tej kategorii. Za każdym razem zdobycie Mistrzostwa to przede wszystkim ogromna radość, przyjemność, satysfakcja ale też poczucie, że treningi nie idą na marne – powiedział pan Jacek Piątek. – Nie wiemy jeszcze czy uda nam się wystartować również za rok. Są wstępne plany, mamy chęci, siły i możliwości, jednak jak wiadomo, nie wszystko zależy od nas. Na turniejach poznajemy bardzo wielu wspaniałych ludzi z całego kraju, przyjaźnimy się z nimi, możemy dzielić się doświadczeniami. Czasami chciałoby się już odpocząć, ale jak przychodzi czas, kiedy zaczynamy przygotowania do kolejnego sezonu turniejowego, to chęć wzięcia udziału w mistrzostwach powraca – dodaje.

Kategoria VIII według Regulaminu Turniejów Tańców Polskich obejmuje tancerzy powyżej 55 roku życia - starsza osoba w parze, druga osoba nie może być młodsza niż 40 lat. Pary w tej kategorii prezentują kujawiaka i mazura. Państwo Piątek do 2020 roku brali udział w turniejach w kategorii VII. Zdobyli wówczas dwa tytuły wicemistrzów Polski oraz cztery razy sięgnęli po mistrzostwo. Od pierwszego startu pary w turnieju w 2014 r. nie schodzą z podium, co, jak podkreśla pan Jacek Piątek, wymaga dużo wysiłku i pracy, ponieważ jest to dla obojga zajęcie dodatkowe, hobby: -  Chciałbym podziękować naszej instruktorce tańca, Annie Fel-Tukalskiej, która opiekuje się nami od początku naszej turniejowej drogi i to również jej bardzo duża zasługa, że zdobyliśmy taki poziom i tyle medali nie tylko na Mistrzostwach Polski, ale również na innych turniejach.

Serdecznie gratulujemy!

ER/ZP