Podsumowanie roku i plany - spotkanie siatkarzy z Rektorem UG

siatkarze

Spotkanie podsumowujące występy reprezentacji siatkarskich Akademickiego Związku Sportowego Uniwersytetu Gdańskiego w ostatnim roku akademickim odbyło się 7 lipca u Rektora UG prof. dr hab. Piotra Stepnowskiego. Dyskutowano również o zmianach w rozgrywkach U23.

Promowanie i rozwój kobiecej siatkówki na UG od dawna jest jednym z topowych tematów w AZS. Brak silnej drużyny na Pomorzu był kołem napędowym stworzenia piramidy szkoleń, która zaczynała się od mini siatkówki dla dzieci, przez młodzież, skończywszy na seniorkach, którym UG umożliwia edukację w systemie amerykańskim – połączenie nauki z rozwojem sportowym oraz udziałem zespołu akademickiego w rozgrywkach centralnych PZPS. Nieocenioną rolę w powodzeniu projektu ma również współpraca UG z UKS Akademia Siatkówki „Trefl” Gdańsk.

 - Rozmawialiśmy o rozwoju naszej drużyny, projekcie jaki stworzyliśmy oraz perspektywach na przyszłość. Mam nadzieję, że Prezes PZPS, pan Sebastian Świderski pomoże nam wspólnie promować tę ideę funkcjonowania szkolenia, a także dowiedzieliśmy się o nowym pomyśle rozgrywek o Mistrzostwo Polski U23, do których jako Uniwersytet się zgłosiliśmy - powiedział Adam Miotk, trener żeńskiej reprezentacji piłki siatkowej AZS UG, prezes UKS Akademia Siatkówki „Trefl” Gdańsk. - Wcześniej te rozgrywki odbywały się pod nazwą Młoda Liga, teraz miałoby to funkcjonować przy Uczelniach Wyższych. Nasz projekt spełnia wszystkie wymogi, by w tych rozgrywkach uczestniczyć i zrobimy wszystko by siatkówka kobieca była wizytówką uczelni – dodał.

W spotkaniu wzięli udział Prezes PZPS, wybitny reprezentant Polski w latach 1996 – 2011 Sebastian Świderski, Asystentka Zarządu PZPS Monika Gorzewska, Prezes AZS UG Piotr Walczak, Dyrektor Centrum Wychowania Fizycznego i Sportu dr Jan Patok, Zastępca Dyrektora ds. Sportowych Tomasz Aftański, Prezes UKS AS TREFL GDAŃSK Adam Miotk, były prezes PZPS Jacek Kasprzyk, trenerka AZS Akademii Siatkówki UG Agata Kopczyk oraz wieloletni wykładowca UG Edward Pawlun.

- Od lat siatkówka zarówno plażowa, jak i halowa cieszy się dużym zainteresowaniem. W obu dyscyplinach odnosimy sukcesy. W tym roku siatkarze zdobyli medal w lidze uniwersyteckiej na hali, a w ubiegłym sezonie zdobyliśmy medale w odmianie plażowej. III miejsce w II lidze szczebla centralnego wywalczone przez nasze siatkarki, to ogromny sukces w debiucie - powiedział Piotr Walczak, Prezes AZS UG.

ER/ZP