Studio Wokalne, Chór, Radio MORS i Orkiestra czekają na chętnych

Śpiewasz, grasz na instrumencie, a może chcesz prowadzić audycję radiową? W ramach zajęć dodatkowych na Uniwersytecie Gdańskim każdy znajdzie coś dla siebie. 

 

Studio Wokalne UG po roku działalności ogłasza nabór uzupełniający!

Po debiutanckim roku rusza nabór uzupełniający do Studia Wokalnego Uniwersytetu Gdańskiego. Inicjatywę rozpoczęło Akademickie Centrum Kultury UG ALTERNATOR w październiku 2021 r. Już po kilku miesiącach grupę ośmiu wokalistek mogliśmy usłyszeć podczas koncertu świątecznego na Wydziale Biologii oraz w teledysku ”Tak jak śnieg”

Studio Wokalne UG na scenie z Martą Burdynowicz podczas występu w Filharmonii Bałtyckiej.  

Studio Wokalne UG na scenie z Martą Burdynowicz podczas występu w Filharmonii Bałtyckiej.  

Kolejnym ważnym wydarzeniem dla młodego studia był ”Adele Songbook”. Koncert coverów Adele stanowił jedną z głównych atrakcji Święta UG w marcu 2022 r., jednak nie skończyło się wyłącznie na jednym pokazie. W czerwcu wokalistki wykonały ten sam repertuar w Filharmonii Bałtyckiej wraz z Martą Burdynowicz. Opiekę artystyczną nad grupą sprawuje Krzysztof Majda - wokalista, instruktor śpiewu i producent muzyczny. 

Swoje zgłoszenia do Studia Wokalnego UG można przesyłać do 15 października na adres studiowokalne@ug.edu.pl. Wiadomość powinna zawierać video z piosenką w wykonaniu kandydata/kandydatki. Zgłaszać mogą się tylko osoby z ważną legitymacją studenta lub doktoranta UG. 21 lub 22 października br. odbędzie się przesłuchanie na żywo wybranych kandydatów. 

Studio Wokalne UG oferuje dwa zajęcia indywidualne i dwie godziny zajęć grupowych w miesiącu, regularny udział w występach przed publicznością, możliwość samodzielnego korzystania z sali do ćwiczeń, pracę w profesjonalnych warunkach studyjnych i estradowych oraz przede wszystkim dobrą zabawę. 

Więcej informacji na stronie wydarzenia. Niezdecydowanych zapraszamy na koncert Kulturalny REstart, podczas którego wokalistki Studia Wokalnego UG zaprezentują po raz kolejny program „Adele Songbook”

Gdańska Orkiestra Akademicka poszukuje sekcji dętej i basu

Saksofon

Orkiestra Akademicka – najmłodsze dziecko w rodzinie Akademickiego Centrum Kultury UG, rozpoczęła próby z nowym prowadzącym – saksofonistą Marcinem Jankiem, który jako świetny pedagog z pewnością rozbudzi w instrumentalistach miłość do muzyki. W poprzednim roku akademickim Orkiestra zapewniła oprawę muzyczną m.in. do dnia otwartego naszej uczelni.

Aby dołączyć do zespołu, wystarczy wypełnić ankietę. Organizatorzy skontaktują się ze wszystkimi kandydatami, a wybrani zostaną zaproszeni na próby, które odbywają się w poniedziałki w godz. 19:00 – 20:30 i w środy 18:30 – 20:00. Obecnie pilnie poszukiwani są: gitarzysta basowy, saksofonista, trębacz i puzonista!

Śpiewaj, poznawaj i zwiedzaj! - Akademicki Chór UG

Akademicki Chór UG z Mikołajem Trzaską, Olem Walickim,  Jackiem Prościńskim i Anną Rocławską - Musiałczyk podczas koncertu w Filharmonii Bałtyckiej.

Akademicki Chór UG z Mikołajem Trzaską, Olem Walickim,  Jackiem Prościńskim i Anną Rocławską - Musiałczyk podczas koncertu w Filharmonii Bałtyckiej.

Jeśli kochasz muzykę, chcesz poznać ciekawych ludzi, poszukujesz miejsca, w którym możesz rozwijać swoją pasję,  jednocześnie zdobywając mnóstwo niezapomnianych doświadczeń – to Akademicki Chór UG jest dla ciebie idealnym rozwiązaniem! 

Przesłuchania odbędą się 7 i 8 listopada w godzinach 18:30-21:00 na Wydziale Chemii UG! Dokładną godzinę spotkania ustalą organizatorzy z osobami, które wypełnią ankietę zgłoszeniową. 

Aby zostać częścią Akademickiego Chóru UG nie trzeba być związanym z UG, czy posiadać wykształcenia muzycznego. Jedyne wymagania to słuch muzyczny, zaangażowanie, chęć pracy nad własnym głosem i aktywne uczestniczenie we wszystkich próbach i projektach.

Spotkania chóru odbywają się trzy razy w tygodniu: w poniedziałki, środy i piątki w godzinach 18:30-21:00.

Wydarzenie chóru na FB.

Radio MORS - Praca głosem, ale już bez śpiewu

W Radiu MORS można usłyszeć wywiady z bardzo ciekawymi gośćmi m.in. Lechem Wałęsą, czy Leszkiem Balcerowiczem.

W Radiu MORS można usłyszeć wywiady z bardzo ciekawymi gośćmi m.in. Lechem Wałęsą, czy prof. Leszkiem Balcerowiczem. 

Mega Otwarte Radio Studenckie to internetowa radiostacja nadająca 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu. Audycje (także na żywo) tworzą studenci według własnych pomysłów zgodnie ze swoimi zainteresowaniami. Regularne serwisy informacyjne, wywiady, reportaże i dużo dobrej muzyki przez cały dzień!

Do zespołu Radia MORS może dołączyć każdy, kto chce poznać warunki pracy w redakcji radiowej i internetowej, ma pomysł na interesującą audycję lub chce zdobyć doświadczenie zajmując się promocją radia. Rozgłośnia szuka także kreatywnych ludzi do prowadzenia mediów społecznościowych.

Grafika

Jednocześnie rozgłośnia bierze aktywny udział w życiu uczelni. Zeszłoroczne rozmowy z kandydatami na stanowisko Dziekana Wydziału Nauk Społecznych były jednym z najlepszych sposobów poznania startujących w wyborach.  

Jak dołączyć? Napisz na e-mail: mors@ug.edu.pl. W tytule wiadomości wpisz: NABÓR. Radio skontaktuje się z Tobą i umówi na przesłuchanie, na które wystarczy przygotować fragment prozy do przeczytania oraz krótką informację do opowiedzenia o sobie, swoich zainteresowaniach, pasjach.

- Jesteśmy megaotwarci nie tylko z nazwy. Zapraszamy do nas wszystkich, którzy chcą rozpocząć u nas swoją przygodę z radiem. Tutaj można działać na wielu płaszczyznach np. jako redaktor informacyjny przy naszych serwisach. Możesz też biegać z mikrofonem i przygotowywać sondy albo działać w dziale sportowym, czy muzycznym - zaprasza Karol Stachowicz, Redaktor Naczelny Radia MORS. 

Poznaj Radio MORS.

Marcel Jakubowski/ Zespół Prasowy UG