11 zwycięzców w Integracyjnych Mistrzostwach Polski AZS z para tenisa stołowego

Ping pong

79 zawodników wzięło udział w listopadowych Integracyjnych Mistrzostwach Polski AZS z para tenisa stołowego. Rywalizacja rozegrała się między 25 a 27 listopada w Centrum Szkolenia PZTS im. Andrzeja Grubby. Cykl zawodów trwa od 2016 roku i jest przeznaczony dla osób z niepełnosprawnościami. Organizatorzy inicjatywy podkreślają, że poziom uczestników rośnie z roku na rok, a najważniejszym aspektem przedsięwzięcia jest walka ze swoimi ograniczeniami. 

- Jesteśmy bardzo szczęśliwi, że po raz kolejny Gdańsk mógł stać się areną zmagań dla tenisistów stołowych - mówi Tomasz Aftański, Zastępca Dyrektora AZS UG ds. sportowych - Od kilku lat rozwijamy sport osób z niepełnosprawnościami i ta impreza pomaga nam zrozumieć i docenić specyfikę tego obszaru. 

Uczestnicy zostali podzieleni na 11 grup. Oznacza to też, że było 11 zwycięzców (wśród nich reprezentantka UG), są nimi: 

 • Najdrowski Kamil, AZS UKW Bydgoszcz
 • Łukaszewicz Marcin, AZS Uniwersytet Zielonogórski
 • Kamińska Justyna, AZS Uniwersytet Gdański
 • Pachuta Klaudia, AZS Uniwersytet Rzeszowski
 • Maćkowski Sławomir, AZS Politechnika Poznańska
 • Rozmiarek Mirella, AZS UE Poznań
 • Mały-Wieczorek Klaudiusz, AZS WSB Chorzów
 • Banachowicz Anna, AZS Politechnika Łódzka
 • Ratusiński Karol, AZS WSG Bydgoszcz
 • Malinowska Dominika, AZS Uniwersytet Ekonomiczny Katowice
 • Gierszewski Paweł, AZS WSG Bydgoszcz

Sędzią Głównym mistrzostw był Marcin Fidala.

- Muszę przyznać, że poziom sportowy rośnie z roku na rok. Trzeba jednak pamiętać, że wynik nie zawsze jest najważniejszy. Walka ze swoimi ograniczeniami oraz niesamowita integracja uczestników to coś, czym jesteśmy zachwyceni - mówi Tomasz Aftański

W tym roku do grona sponsorów dołączyła firma PGNiG Grupa Orlen, która wsparła  AZS UG przy organizacji tego wydarzenia. - Chciałbym podziękować wspaniałej grupie organizatorów i wolontariuszy, bez których ta impreza nie miałaby tego niezapomnianego klimatu. Mamy nadzieję, że ze wszystkimi zobaczymy się za rok - podsumowuje Tomasz Aftański.  

Projekt IMP AZS skierowany jest do osób niepełnosprawnych z całej Polski uprawiających lub chcących uprawiać sport amatorsko. Poprzez wplecioną koncepcję porozumienia i zrozumienia realizowaną przez osoby ukierunkowane i wyspecjalizowane w tej dziedzinie działania takie  pomagają w budowaniu pomostu między różnymi grupami społecznymi oraz sprzyjają tworzeniu pomyślnych warunków dla pozyskiwania nowych odbiorców sportu, lepszego zrozumienia jego znaczenia. Możliwość sportowej rywalizacji pozwala osobom niepełnosprawnym włączyć się lub powrócić do czynnego życia.

 

Podsumowanie filmowe wydarzenia: https://www.facebook.com/IMPAZS/videos/1225596901658125

Załączniki
Załącznik Rozmiar
Klasyfikacja końcowa 201.12 KB
fot. Ewa Milun-Walczak
Marcel Jakubowski/ Zespół Prasowy UG, Autorka zdjęć: Ewa Milun-Walczak