Medal Prezydent Miasta Gdańska dla Wojciecha Oleszkiewicza

fot.

Mgr Wojciech Oleszkiewcz - pracownik Centrum Wychowania Fizycznego i Sportu Uniwersytetu Gdańskiego i trener sekcji koszykówki kobiet i snowboardu otrzymał medal za zasługi dla sportu od Prezydent Miasta Gdańska - Aleksandry Dulkiewicz.

Trener Wojciech Oleszkiewcz od lat jest związany ze sportem na Uniwersytecie Gdańskim i w mieście Gdańsk. Obecnie w Centrum WFiS jest zastępca Dyrektora. Był pomysłodawcą i współtwórca zespołu ligowego koszykówki kobiet, który do dzisiaj prezentuje się na parkietach I ligi. Obecnie zajmuje się sekcją koszykówki mężczyzn AZS Uniwersytet Gdański, która z powodzeniem występuje w rozgrywkach akademickich. W ubiegłym roku koszykarze UG pod wodzą trener Wojciecha Oleszkiewicza wywalczyli brązowe medale Akademickich Mistrzostw Polski w typie uniwersytetów.  Druga z sekcji prowadzonych przez trenera to snowboard. Również w tej dyscyplinie nasi studenci odnieśli wiele sukcesów.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w sporcie.

Dodano przez: ZP