Weekend ligowy z AZS UG

fot.

W najbliższy weekend czekają nas kolejne emocje ligowe związane z zespołami ligowymi AZS Uniwersytet Gdański. Przed własną publicznością wystąpią futsaliści AZS UG, którzy będą chcieli się zrewanżować drużynie z Białegostoku za mecz z I rundy rozgrywek pierwszej ligi. Trzymamy też kciuki za wyjazdowy mecz siatkarek AZS Akademia Siatkówki Uniwersytet Gdański w Warszawie (mecz z AZS Symantix Warszawa w sobotę 11.02.2023) oraz za futsalistki AZS Uniwersytet, które w stolicy w derbach AZS w Ekstralidze zagrają z Uniwersytetem Warszawskim (11.02.2023).

AZS Uniwersytet Gdański - Futbalo Białystok

Sobota, 11 luty 2023, godzina 18:00, Hala przy ulicy Smoleńskiej 5/7

Zapowiedź meczu:

Futsaliści AZS UG tylko raz w bieżącym sezonie doznali goryczy porażki w meczu ligowym. W trzeciej kolejce ulegli w Białymstoku tamtejszemu Futbalo 1:4. Teraz nadchodzi okazja do rewanżu. Otwierający tabelę grupy północnej Akademicy w najbliższą sobotę podejmą czwartą w klasyfikacji drużynę z Podlasia, mówimy więc o hicie 14 kolejki rozgrywek o mistrzostwo I ligi.

Czego możemy spodziewać się w meczu rewanżowym? Na pewno zaciętej walki jak i wielkiej motywacji Akademików, żeby wygrać i zrewanżować się tym samym za rezultat z jesieni. Rywale na początku roku 2023 prezentują zmienną formę i nie wiadomo, które oblicze Futbalo zobaczymy w Gdańsku, ale nie bez znaczenia będzie tutaj także postawa futsalistów AZS UG. O sytuacji w ekipie z Białegostoku opowiedział nam dość oszczędnie w słowach (grający) prezes klubu, Tomasz Koniczek.

Jak drużyna przygotowywała się do rundy rewanżowej? Czy w ekipie doszło do jakichś zmian personalnych?

– Niestety przygotowania w naszym wykonaniu były lekko zaburzone przez różne czynniki. Tak, odeszło od nas dwóch zawodników, a także dwóch doszło.  

Jak w klubie oceniacie rundę jesienną ?

– Runda jesienna była udana, choć wydaje mi się, że mogliśmy zdobyć kilka punktów więcej np. u siebie z Futsal Świecie czy też na wyjeździe z TAF Toruń i LZS Bojano

Początek roku 2023 zaczęliście ze zmiennym szczęściem, drużyna zaliczyła zarówno zwycięstwa jak i porażki w lidze oraz w Pucharze Polski, jak oceniacie swoją aktualną formę?

– Aktualnie jesteśmy na sporym „wirażu”. Kontuzje, kartki, początek przygotowań do rundy wiosennej w klubach trawiastych. To wszystko zlepia się w dość słaby początek rundy.                          

Jesienią jako jedyni pokonaliście w lidze drużynę AZS UG, jak zamierzacie teraz zagrać w Gdańsku?

– Zamierzamy powalczyć o 3 punkty

Mecz w Gdańsku będzie ważny dla układu tabeli grupy północnej I ligi, jak do niego podchodzicie i jakie cele stawia sobie drużyna na rundę rewanżową? O co walczycie?

– Cel zostaje ten sam. Pierwsza piątka na koniec sezonu.

 

14. kolejka I ligi futsalu, grupa północna: AZS UG Gdańsk – Futbalo Białystok

Sobota, 11 lutego 2023, godzina 18:00, Hala przy ul. Smoleńskiej 5/7

WSTĘP WOLNY!

Transmisja meczu: https://www.youtube.com/watch?v=ELJGWO9D7D0

Dodano przez: ZP