Medale dla AZS UG podczas AMP w Futsalu

Finały Akademickich Mistrzostw Polski w Futsalu Kobiet i Mężczyzn odbyły się w dniach 24-26 lutego 2023 r. w Gdańsku. Bardzo dobrze zaprezentowały się obie reprezentacje AZS UG, zdobywając medale. Drużyna kobiet AZS Uniwersytet Gdański zajęła trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej ustępując jedynie UAM Poznań i ANS Tarnów.  Osiągnięty rezultat pozwolił jednocześnie na zdobycie srebrnych medali w klasyfikacji uniwersytetów.  Reprezentacja męska AZS UG dobyła również drugie miejsce w rywalizacji uniwersytetów. W klasyfikacji generalnej panowie zajęli piąte miejsce.

Trzydniowe święto futsalu zgromadziło blisko 400 studentek i studentów z całej Polski. Organizatorem turnieju był AZS Politechniki Gdańskiej i Centrum Sportu Politechniki Gdańskiej. Prawo udziału w wielkim finale miały tylko drużyny, które uzyskały awans w eliminacjach. W przypadku rywalizacji panów były to dwa etapy - Pomorska Liga Akademicka i Półfinał AMP w Toruniu. Bilety do turnieju finałowego kobiet można było wywalczyć podczas jednego z dwóch turniejów półfinałowych.

W pierwszym meczu finałowym Uniwersytet Gdański w derbach Gdańska pokonał wysoko Politechnikę 9:0 (!) W kolejnym spotkaniu podopieczne trenera Tomasza Aftańskiego zremisowały z ANS Tarnów 2:2. Zwycięstwo w ostatnim meczu grupowym z AWF Warszawa dało UG awans do ćwierćfinału z 1. miejsca. W kolejnym etapie nasz zespół pokonał UWM Olsztyn 2:1 i uzyskał awans do najlepszej czwórki. Mimo dobrej gry w meczu półfinałowym dziewczyny z AZS UG uległy minimalnie (0:1) broniącym tytułu rywalkom z AZS UAM Poznań. Pozostała walka o brąz w klasyfikacji generalnej z UHP Częstochowa. W meczu na hali Centrum Sportu PG padła tylko jedna bramka, jej autorką była Wiktoria Słowy z AZS UG. Podczas zakończenia futsalistki AZS Uniwersytet Gdański otrzymały brązowe medale w klasyfikacji generalnej i srebrne w rywalizacji uniwersytetów. Ponadto najlepszą bramkarką wybrano Weronikę Wieżynis.

Reprezentacja mężczyzn AZS UG rozpoczęła turniej od starcia z Uniwersytetem Wrocławskim. Po festiwalu bramek trzy punkty zainkasowali nasi zawodnicy wgrywając 7:5. W drugim meczu grupowym UG pokonało UMCS Lublin 4:1, a sobotnie zwycięstwo z UHP Częstochowa pozwoliło na awans do ćwierćfinału. Niestety w pierwszym meczu fazy pucharowej lepsi okazali się zawodnicy z UEK Kraków wygrywając 3:1. Pozostała walka o 5. miejsce i jak najlepszy wynik w rywalizacji uniwersytetów. Ostatecznie po dwóch zwycięstwach zawodnicy Uniwersytetu Gdańskiego zdobyli wicemistrzostwo uniwersytetów, plasując się na piątym miejscu w klasyfikacji generalnej AMP

 

SKŁADY DRUŻYN AMP W FUTSALU KOBIET

 

Skład kobiet:

1. Iwona Wudarczyk

2. Monika Jaskółka

3. Dagmara Świt

4. Karolina Pawlikowska

5. Wiktoria Słowy

6. Paula Zawistowska

7. Marta Stasiulewicz

8. Weronika Wieżynis (BR)

9. Izabela Pawłowska

10.Magdalena Harkot

11.Natalia Urbanowicz

12.Aleksandra Przelicka

13.Wiktoria Dziurdź (BR)

14.Michalina Marcinkowska

 

Trener:

Tomasz Aftański

 

Skład mężczyzn:

1. Jakub Domżalski

2. Dawid Lewczuk

3. Jakub Grzywacz (BR)

4. Szymon Kuzio

5. Iwo Gerlee

6. Karol Majchrzak

7. Szymon Wroński

8. Kewin Sidor

9 Juliusz Pieckowski

10. Adrian Formela

11. Kacper Sasiak (BR)

12. Dominik Bejnarowicz

13. Michał Sadowski

14. Wojciech Pawicki

 

Trenerzy:

Wojciech Pawicki

Mariusz Kinda

 

Fot. Grzegorz Jędrzejewski / AZS UG
Dodano przez: EMW/Zespół Prasowy UG