Srebrny medal na stoku w Zakopanem dla UG

Srebrne medale podczas Akademickich Mistrzostw Polski w Narciarstwie zdobyły zawodniczki AZS Uniwersytet Gdański. Najlepiej spisały się Melania Rewerelli  i Aleksandra Sztejnwald, które dwukrotnie zameldowały się w finałach w slalomie i slalomie gigancie.

Zawody odbyły się w dniach 5-8 marca 2023 r. na stoku Harenda w Zakopanem. Nasza reprezentacja kobiet po bardzo dobrych rezultatach - punktowały 3 najlepsze zawodniczki z danej uczelni - w klasyfikacji generalnej uplasowała się na fantastycznym 10. miejscu w klasyfikacji generalnej i drugim miejscu w klasyfikacji uniwersytetów. W rywalizacji mężczyzn najlepiej spisał się Mikołaj Masiak, który uzyskała awans do ścisłego finału w slalomie gigancie. W klasyfikacji drużynowej nasza reprezentacja zajęła 6. miejsce w klasyfikacji uniwersytetów.