Uniwersytet Gdański obronił tytuł Mistrza Polski w biegach przełajowych!

Męska reprezentacja AZS Uniwersytet Gdański obroniła tytuł Akademickiego Mistrza Polski w biegach przełajowych. W zawodach rozgrywanych w dniach 31.03 - 01.04.2023 w Supraślu na podium w klasyfikacji generalnej stanęły również kobiety, które zdobyły na Podlasiu brązowe medale w klasyfikacji generalnej.

Punktacja drużynowa to wyniki indywidualne zawodniczek i zawodników oraz sztafety. Zawody rozpoczęły się od biegu pań na 3 km. Na tym dystansie najlepiej spisała się Alicja Stój, która zajęła 6. miejsce w klasyfikacji generalnej i brązowy medal w klasyfikacji uniwersytetów. Kolejny bieg to rywalizacja mężczyzn na 4,5 km, gdzie Akademickim Mistrzem Polski został student Uniwersytetu Gdańskiego - Szymon Skalski z czasem 00:14:14 ! Kolejne dwa biegi to dłuższe dystanse u kobiet na 6 km i 9 km. Wśród kobiet Akademicką Mistrzynią Polski została studentka UG - Weronika Mikołajewska z czasem 00:22:46. Na dystansie 9 km Akademickie Wicemistrzostwo Polski zdobył Daniel Marszk, wynik 00:30:05 dał studentowi UG złoty medal w klasyfikacji uniwersytetów. Wysokie 5. miejsce i brązowy medal na dystansie 9 km zdobył też Szymon Gumowski.

Ostatnią z konkurencji w ramach AMP w Biegach Przełajowych w Supraślu była sztafeta mix (2 kobiety i 2 mężczyzn) 4 x 1500 metrów. Akademickim Mistrzem Polski w tej konkurencji została reprezentacja AZS Uniwersytet Gdański! Druga z wystawionych sztafet UG zajęła również bardzo wysokie 7. miejsce.

Po tak wspaniałych wynikach indywidualnych i sztafety wynik w klasyfikacji drużynowej mógł być tylko jeden - AZS Uniwersytet Gdański obronił tytuł Akademickiego Mistrza Polski, zdobywając również złote medale. Panie uplasowały się na 3. miejscu w klasyfikacji generalnej i na drugim w klasyfikacji uniwersytetów. Gratulacje!