Wiatr w żagle, czyli Akademickie Mistrzostwa Polski w żeglarstwie

Brązowy medal klasyfikacji generalnej Akademickich Mistrzostw Polski w żeglarstwie padł łupem dla naszych studentów! W typach uniwersytetów załogi UG nie miały sobie równych i zdobyły złoty medal dla uczelni! Wszystko to działo się w malowniczym krajobrazie mazurskiego jeziora Niegocin, gdzie w dniach 22-25.05.2023 odbywały się akademickie regaty.

Zawodnicy długo musieli oczekiwać na dogodne warunki pogodowe, które pozwoliły na start regat. Udział w wyścigach wzięło 87 załóg z 36 uczelni z całej Polski.

W dobrej dyspozycji wystartowali nasi sternicy ze swoimi załogami, którzy również zdobyli indywidualne medale w typach uczelni.

Kierownik: Tomasz Bandelak

Gratulujemy Politechnice Gdańskiej, która po raz 10 z rzędu została Akademickim Mistrzem Polski.