Piłkarki ręczne UG zdobyły Akademickie Mistrzostwo Polski

Złoty medal dla piłkarek ręcznych Uniwersytetu Gdańskiego podczas Akademickich Mistrzostw Polski! 1. miejsce w klasyfikacji generalnej, a co za tym idzie - 1. miejsce w kategorii uniwersytetów. Finałowy turniej odbył się zdecydowanie po myśli naszych zawodniczek. Wyniki, jakie zdobyły w poszczególnych meczach, są imponujące.

Zawodniczki UG trafiły w turnieju do grupy C, gdzie łatwo wygrały wszystkie spotkania:
UG - Politechnika Wrocławska   25:10
UG - Uniwersytet Rzeszowski   28:18
UG - Politechnika Opolska   25:13

Awansując do ćwierćfinału trafiliśmy na Śląski Uniwersytet Medyczny, pokonując przeciwniczki 33:15.

Po łatwych czterech meczach mogliśmy oglądać nieco bardziej zacięte starcie. W półfinale górą oczywiście UG, pokonując UMCS Lublin 21:18.

Mecz finałowy to wiele emocji. Marzenie zawodniczek zostało spełnione - sukces w finale! Mecz finałowy z AWF Katowice zakończył się wynikiem 23:18 (12:7) i tym samym nasze zawodniczki odniosły zwycięstwo w całym turnieju.

Indywidualne wyróżnienie otrzymała Daria Cieślak, która została królową strzelczyń Akademickich Mistrzostw Polski. Gratulujemy całej drużynie oraz Trenerom.

Turniej finałowy AMP w piłce ręcznej odbył się w Opolu w dniach 25-28 maja. Organizatorem była Politechnika Opolska.

SKŁAD UNIWERSYTETU GDAŃSKIEGO PODCZAS AKADEMICKICH MISTRZOSTW POLSKI W PIŁCE RĘCZNEJ: