„Sekrety gwiazd. Co łączy naukę i sztukę”. Nowa wystawa Muzeum UG

plakat

Muzeum Uniwersytetu Gdańskiego zaprasza na najnowszą wystawę pt. „Sekrety gwiazd. Co łączy naukę i sztukę”. To malarska opowieść o kolorowych mgławicach powstających w wyniku gromadzenia się obłoków pyłu i gazów, które przybierają zaskakujące formy i kolory, stają się inspiracją dla sztuki. 

Wystawa malarstwa artystki i architekt Karoliny Wojnowskiej Paterek inspirowana jest tym, co dzieje się w przestrzeniach pomiędzy gwiazdami. Towarzyszy jej katalog wydany przez Wydawnictwo Uniwersytetu Gdańskiego pod redakcją dr hab. Marcina Wieśniaka, prof. UG

Otwarcie wystawy: Galeria w Bibliotece Uniwersytetu Gdańskiego, 15 czerwca godz. 13.00
Okres ekspozycji: 15.06.2023-20.08.2023

Kuratorki wystawy:
Marta Szaszkiewicz
Magdalena Jaszcza

O autorce:

Karolina Wojnowska-Paterek – doktor w zakresie sztuk pięknych, artystka i architekt. Jej działalność artystyczna ma charakter interdyscyplinarny. Przez lata zajmowała się zarówno działalnością artystyczną, jak i projektowaniem, co wywarło wpływ na jej pracę twórczą. Obok malarstwa i rzeźby w jej dorobku artystycznym znajdują się działania związane z szeroko pojętym kształtowaniem przestrzeni, jak eksperymentalne instalacje artystyczne wykorzystujące światło i barwę do kształtowania przestrzeni, wystawiane w muzeach w Polsce i za granicą. Najnowsza instalacja artystyczna, Wanderings of Light, popularyzuje idee mechaniki kwantowej.

 

Dodano przez: EMW/Zespół Prasowy UG