DKF UG Miłość Blondynki na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym Tofifest 2023

dkf ug

Spotkania z gwiazdami, pokazy filmowe i rozmowy o najnowszych produkcjach  – od 30 czerwca do 3 lipca 2023 członkowie Dyskusyjnego Klubu Filmowego „Miłość Blondynki” uczestniczyli w 21. edycji Międzynarodowego Festiwalu Filmowego „Tofifest” w Toruniu !

W ramach praktyk zawodowych organizowanych przez Akademickie Centrum Kultury UG „Alternator” studenci rozwijali swoje umiejętności i szlifowali warsztat w zakresie fotografii, tworzenia materiałów wideo oraz redagowania relacji ze spotkań z twórcami kina rodzimego i światowego.

Katarzyna Figura

Członkowie uniwersyteckiego DKF-u udokumentowali dyskusje z Katarzyną Figurą, Erykiem Lubosem, Xawerym Żuławskim czy norweskim reżyserem Leivem Igorem Devoldem.

Międzynarodowy Festiwal Filmowy „Tofifest. Kujawy i Pomorze” to wydarzenie, które wyróżnia oryginalność i niepokorność. Niepokorność jest kręgosłupem ideologicznym inicjatywy to odwaga pokazywania dorobku nieszablonowych, wciąż szerzej nieznanych twórców oraz zaskakującego łączenia w programie różnych oblicz X Muzy.

Tegorocznymi  laureatami 21. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego „Tofifest. Kujawy i Pomorze” zostali: aktorki Adrianna Biedrzyńska i Magdalena Zawadzka, reżyserka Lena Góra i aktor Eryk Lubos. Grand Prix festiwalu zdobył film „Chleb i sól” Damiana Kocura, a serca publiczności podbiła produkcja „Prawdziwe życie aniołów” w reż. Artura Więcka.

Nietuzinkowe dzieła zmotywowały studentów do dalszych poszukiwań i zainspirowały do wychodzenia poza ramy w tworzeniu w przyszłości własnych form filmowych.

dkf

W festiwalowych praktykach udział wzięli studenci i studentki kierunków Wiedza o Filmie i Kulturze Audiowizualnej, Produkcja Form Audiowizualnych, Kulturoznawstwo oraz Amerykanistyka UG: Zuzanna Litwinko, Jagoda Reszko, Kaja Juszczenko, Karolina Żuk, Janusz Wojciechowski, Ksawier Szczechowski, Paweł Herman.

Opiekunem praktyk z ramienia ACK UG jest Tomasz Pupacz, zastępca kierownika Akademickiego Centrum Kultury  UG „Alternator”.

Fot. Zuzanna Litwinko
Tekst: Jagoda Reszko, Kaja Juszczenko Fot. Zuzanna Litwinko