Nowy sezon artystyczny w Akademickim Centrum Kultury UG ALTERNATOR

1

Uniwersytet Gdański to nie tylko miejsce nauki, to także przestrzeń, w której możesz rozwijać swoje zainteresowania artystyczne i kulturalne. Jeśli jesteś studentem z pasją do muzyki, teatru, tańca lub filmu, zapraszamy do zapoznania się z ofertą na nowy sezon artystyczny przygotowaną przez Akademickie Centrum Kultury UG ALTERNATOR.

Akademickie Centrum Kultury UG podejmuje działania w 5 głównych obszarach: produkcji wydarzeń; inspirowania, uwrażliwiania na sztukę i poszerzania wzorów zachowań wzbogacających kapitał kulturowy studentów; wspierania innych jednostek UG  w zakresie organizacyjnym i technicznym; działalności społecznej; tworzenia przestrzeni do realizacji obowiązkowych praktyk dla studentów.

ALTERNATOR to serce aktywności artystycznej Uniwersytetu Gdańskiego. Oferuje możliwość wyrażania siebie i rozwijania swojego talentu w różnych dziedzinach sztuki. Muzyka, teatr, taniec, film - to tylko niektóre z obszarów, które można eksplorować w ACK. Celem centrum jest tworzenie przestrzeni do autokreacji i inspirującej podróży przez ocean wiedzy.

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą przygotowaną na nowy sezon.

Kulturalny reSTART

Serdecznie zapraszamy na koncert inaugurujący nowy sezon artystyczny „W duszy mi gra... Kayah i Bregović”. Bałkański klimat, kolorowe stroje, doskonali wykonawcy i wiele więcej to gwarancja dobrze zainwestowanego czasu - tym bardziej, że z okazji inauguracji sezonu zapewniamy wstęp wolny. 16 października 2023, godzina 18 w Sali Teatralnej im. J. Limona.

Po koncercie przestrzeń Wydziału zostanie opanowana przez SilentDisco; będzie to doskonała okazja do spojrzenia na architekturę uczelni z całkowicie innej perspektywy oraz redefinicji jej funkcji w odniesieniu do wydarzeń kulturalnych.

W tym kontekście warto wybrać się również na filmowy klasyk z gatunku horrorów, „Nosferatu. Symfonię Grozy”. Wieczór spędzony w mrocznej sali kinowej, gdzie czarno-białe obrazy w połączeniu z elektryzującą muzyką wykonywaną na żywo przez duet Emiter & Żuławy przeniosą widzów w inny wymiar, będzie z pewnością ciekawym doświadczeniem.

Dołącz do naszych grup artystycznych

Uwolnij swój talent, przekaż innym swoją pasję - dołącz do jednej z naszych grup lub stwórz własny oryginalny projekt. Oto harmonogram naborów:

16 października o 17:00: Zespół Tańca Flamenco Los Mariscos

17 października o 17:30: Teatr Tańca KIOSK RUCHU

18 października o 16:00: Teatr Tańca KIOSK RUCHU

18 października o 18:00: Akademicki Chór UG

18 października o 19:00: Teatr Standby Studio

19 października o 18:00: Akademicki Chór UG

19 października o 17:00: Teatr Standby Studio

19 października o 18:30: Dyskusyjny Klub Filmowy UG

21 października o 10:00: Gdańska Orkiestra Akademicka

22 października o 10:00: Gdańska Orkiestra Akademicka

22 października: Nabór uzupełniający do Studia Wokalnego UG

23 października o 18:30: Zespół Pieśni i Tańca UG „Jantar”

23 października o 17:00: Studencki Zespół Organizacji Eventów

25 października o 18:30: Teatr blACKout

28 października o 15:00: Warsztaty Tańca Szkockiego

29 października o 15:00: Warsztaty Tańca Irlandzkiego

Szczegółowe informacje o Akademickim Centrum Kultury UG ALTERNATOR oraz o wszystkich wydarzeniach i działaniach artystycznych dostępne są na naszej stronie internetowej. Zachęcamy także do śledzenia naszych mediów społecznościowych, aby być na bieżąco z naszymi inicjatywami i wydarzeniami.

Rozpocznij nowy rok akademicki kreatywnie. Wyraź siebie poprzez sztukę.

Jeśli masz pytania lub potrzebujesz więcej informacji, nie wahaj się skontaktować z nami ack@ug.edu.pl. Czekamy na Ciebie, abyśmy razem mogli tworzyć niezapomniane przeżycia artystyczne.

oprac. Julia Bereszczyńska / Zespół Prasowy