Debiut Integracyjnych Mistrzostw Polski w Gdańsku na piątkę z plusem

W mikołajkowy weekend (4-6.12.2020 r.) Uniwersytet Gdański był gospodarzem Integracyjnych Mistrzostw Polski AZS  (IMP AZS)  w tenisie stołowym. Impreza ściągnęła nad morze ponad 40 zawodników z orzeczeniem o niepełnosprawności, reprezentujących 16 krajowych uczelni wyższych.

Relacja z wydarzeń: Weronika Wieżynis

AZS Uniwersytet Gdański, Centrum Wychowania Fizycznego i Sportu oraz Biuro ds. Osób z Niepełnosprawnością przy wsparciu AZS Organizacji Środowiskowej w Gdańsku oraz Urzędu Marszałkowskiego Województwa Pomorskiego debiutowali w rolach organizatorów IMP AZS. Uczestnicy, ze względu na stopień sprawności, podzieleni byli na 8 kategorii, w obrębie których rywalizowali przez trzy dni. Turniej odbył się w świątecznej i przyjaznej atmosferze, która udzielała się każdemu, kto miał okazję być na gdańskiej hali Centrum Szkolenia PZTS im. A. Grubby.

W klasyfikacji drużynowej najlepsi okazali się reprezentanci Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach, którzy wyprzedzili Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu oraz Uniwersytet Zielonogórski.

- Impreza trafiła do nas nieco przypadkowo. Jeden z organizatorów się wycofał i musieliśmy nie tylko podjąć szybko decyzję, czy bierzemy się za to wyzwanie, ale przede wszystkim dynamicznie działać w wielu obszarach, aby pobyt uczestników w Gdańsku był jak najprzyjemniejszy - zauważył Tomasz Aftański, z-ca dyrektora CWFiS ds. sportowych. – Bardzo mnie cieszy, że udało nam się zebrać wspaniałą rzeszę wolontariuszy. Po raz kolejny nasi studenci, członkowie KU AZS UG pokazali, że warto takie zawody ściągać do siebie – dodał główny organizator Mistrzostw.

Atmosfera towarzysząca przez cały turniej była świąteczna i przyjacielska, co potwierdzają tylko opinie uczestników i organizatorów.

Integracyjne Mistrzostwa Polski to wspaniała okazja do spotkania się ze znajomymi z innych uczelni oraz do zdrowej rywalizacji w naszej ulubionej dyscyplinie! Jako reprezentant gospodarzy jestem dumny z tego jak przebiegły IMP i liczę na to, że za rok znowu spotkamy się w Gdańsku w jeszcze liczniejszym gronie - mówi Kamil Latos, student Uniwersytetu Gdańskiego, nasz jedyny reprezentant podczas Mistrzostw.

Przypomnijmy, że Integracyjne Mistrzostwa Polski trwają od 2016 r., z roku na rok zwiększając liczbę dyscyplin sportowych, a co za tym idzie, przyciągają coraz więcej chętnych studentów, doktorantów oraz pracowników uczelni wyższych.

Cieszy nas ogromnie, że jako reprezentacja Gdańska możemy pomóc w rozwoju imprezy i mamy nadzieję zobaczyć się w podobnym, o ile nie liczniejszym składzie za rok.

Klasyfikacja końcowa zawodów:

KWIATKOWSKI MARCIN – UKW w Bydgoszczy

Kat. E Kobiety:

ROSZAK PAMELA – UAM Poznań

Głównym sponsorem cyklu zawodów jest Grupa LOTOS. Partnerem Integracyjnych Mistrzostw Polski AZS w tenisie stołowym było Miasto Gdańsk. Projekt Integracyjnych Mistrzostw Polski AZS finansowany jest przez Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.

Wydarzenie zostało objęte patronatem: JM Rektora Uniwersytetu Gdańskiego, Marszałka Województwa Pomorskiego oraz Prezydenta Miasta Gdańska.

Integracyjne Mistrzostwa Polski AZS. Fot./Archiwum AZS UG
Dodano przez: Biuro Rzecznika Prasowego