Mistrzyni Świata w kettlebell liftingu przeprowadziła szkolenie w CWFiS UG

Taka sytuacja nie zdarza się zbyt często. Uniwersytet Gdański odwiedziła ośmiokrotna Mistrzyni Świata, trzykrotna Mistrzyni Europy oraz posiadaczka tytułu Mistrzyni Polski w kettlebell liftingu Joanna Myszewska. Utytułowana zawodniczka przeprowadziła na naszej Uczelni szkolenie dla pracowników Centrum Wychowania Fizycznego i Sportu.

- Bardzo się cieszymy, że mogliśmy zapoznać się z tą odmianą ćwiczeń od samej mistrzyni. Chciałbym z tego miejsca gorąco podziękować za to szkolenie nie tylko pani Joannie Myszewskiej, ale także naszej pracowniczce Joannie Kani-Kot, która była inspiratorką i organizatorką tego przedsięwzięcia - powiedział Dyrektor Centrum Wychowania Fizycznego i Sportu dr Jan Patok.

Pracownicy dydaktyczni CWFiS zapoznali się nie tylko z podstawowymi technikami występującymi w kettlebell liftingu, takimi jak swing, american swing, snatch, clear, jerk czy long cycle, ale również dowiedzieli się wiele o historii, przeprowadzanych zawodach oraz możliwościach wykorzystania hantli i odważników w treningu personalnym. Wzięli też udział w zajęciach fitness przeprowadzanych ze studentami Uniwersytetu Gdańskiego.

To już kolejne z cyklu szkoleń, jakie Centrum Wychowania Fizycznego i Sportu proponuje swoim pracownikom.  - Wiemy, jak niezbędne jest doszkalanie naszej kadry. Środowisko sportowe cały czas się rozwija i wprowadza nowe elementy dla uatrakcyjniania zajęć. Chcemy dzięki temu być na bieżąco - podsumowuje Dyrektor CWFiS, zapowiadając jednocześnie organizację następnych szkoleń dla swoich pracowników.

 

Tomasz Aftański/AZS UG, oprac. EMW/Zespół Prasowy UG