UG partnerem Europejskiej Federacji Sportu Studenckiego

AZS UG

Na ostatnim posiedzeniu Zarządu Europejskiej Federacji Sportu Studenckiego (EUSA - European University Sport Association) Uniwersytet Gdański został uhonorowany certyfikatem EUSA Associated Member, który przyznawany jest uczelniom aktywnie wspierającym sport w europejskim środowisku akademickim oraz identyfikującym się z celami i misją Europejskiej Federacji Sportu Studenckiego.

- To wyróżnienie wprowadza nas do europejskiej rodziny sportowej. Pragniemy być coraz bardziej aktywni nie tylko pod względem samego uczestnictwa naszych studentów w zawodach, ale także w organizacji imprez rangi Akademickich Mistrzostw Europy - relacjonuje Zastępca Dyrektora CWFiS UG ds. Sportowych Tomasz Aftański.

Warto podkreślić, że w kończącej się edycji Akademickich Mistrzostw Europy nasi reprezentanci wystartowali w turnieju futsalu mężczyzn organizowanym przez Uniwersytet w Splicie. We wcześniejszych edycjach AME oraz Europejskich Igrzysk Studenckich mieliśmy swoich reprezentantów m.in w piłce ręcznej kobiet, tenisie, judo czy siatkówce plażowej.
- Nie jest łatwo wywalczyć prawo startu w imprezach rangi europejskiej. Taki przywilej przysługuje zwycięzcom Akademickich Mistrzostw Polski, a ich poziom sukcesywnie się podnosi - podkreśla Tomasz Aftański, który od 2008 roku pełni w EUSA rolę Delegata Technicznego Futsalu. - Moja przygoda z Europejską Federacją Sportu Studenckiego rzeczywiście trwa już kilkanaście lat, dzięki czemu widzę na bieżąco, jak rozwija się ten obszar aktywności akademickiej. Jestem dumny, że mogę reprezentować Polskę, AZS oraz Uniwersytet Gdański w strukturach organizacyjnych tej federacji.

Obecnie status EUSA Associated Member posiadają 83 uczelnie wyższe z całej Europy, w tym 3 z Polski: Uniwersytet Gdański, Politechnika Gdańska oraz Politechnika Łódzka.

 

AZS UG