Kolejne spotkanie SEA-EU Governing Board

Konsorcjum European University of the Seas – SEA-EU, którego partnerem jest Uniwersytet Gdański, zorganizowało kolejne spotkanie SEA-EU Governing Board. Tym razem gospodarzem spotkania, które odbyło się 15 grudnia w formule online był Uniwersytet w Splicie. Uniwersytet Gdański reprezentowali JM Rektor prof. dr hab. Piotr Stepnowski, Prorektor ds. Studentów i Jakości Kształcenia dr hab. Arnold Kłonczyński, prof. UG – członkowie Governing Board z ramienia Uniwersytetu Gdańskiego, Prorektor ds. Innowacji i Współpracy z Otoczeniem Społeczno-Gospodarczym prof. dr hab. Krzysztof Bielawski – Lider WP2 oraz Prorektor ds. Współpracy Międzynarodowej dr hab. Anna Jurkowska-Zeidler, prof. UG – Kierownik Projektu SEA-EU.

Podczas spotkania przedstawiono postępy w realizacji projektu SEA-EU, jak również zostały poruszone ważne kwestie SEA-EU, takie jak utworzenie wspólnego dyplomu, mobilność wirtualna, wspólne kierunki studiów i szkoła doktorska, zaangażowanie interesariuszy projektu, klastry badawcze, strategia upowszechniania projektu, zrównoważone działania na rzecz błękitnej gospodarki.

W spotkaniu udział wzięli także studenci ze wszystkich uczelni, którzy zaprezentowali Manifest – wspólne stanowisko studentów na temat inicjatywy tworzenia Europejskiego Uniwersytetu Nadmorskiego, ich oczekiwań, możliwości i szans jakie może im dać udział w tej niezwykle prestiżowej inicjatywie.

Spotkanie SEA-EU Governing Board w formule online
Logo SEA-EU