Czas na „Morsowe Święta”. Piosenka Świąteczna Radia MORS

Jak na porządną rozgłośnię przystało, Radio MORS po raz kolejny przygotowało świąteczną piosenkę. Do utworu powstał teledysk, w którym zobaczymy dziennikarzy stacji podczas przygotowań do Bożego Narodzenia. Jedni dekorują choinkę, inni pieką ciasto marchewkowe, a wszyscy robią to w atmosferze „Morsowych Świąt”!

Utwór został stworzony od podstaw przez członków Radia MORS. Wszystko - od muzyki, przez nagranie, po produkcję - jest ich pracą i pomysłem. Proces przygotowań utworu trwał ponad miesiąc i wymagał zaangażowania 19 osób ze stacji.

- Po raz kolejny redakcja połączyła siły i udowodniła, że można. Wszyscy włożyli dużo wysiłku i energii, żeby efekt był jak najlepszy. Bardzo się cieszę, że mogłam znowu pracować przy tym projekcie - mówi realizatorka dźwięku w Radiu MORS Karolina Gleinert.

Saksofon

„W zeszłą zimę z galarety mors dał nogę” - słyszymy na początku utworu. Jest to odniesienie do ubiegłorocznej piosenki Radia Mors „Mors w Galarecie”. Jak zapewniają twórcy „Morsowych Świąt”, takich odniesień do audycji i działań stacji znajdziemy więcej. - Jeszcze więcej zaangażowanych osób, jeszcze więcej pomysłów. Jednym słowem, rozkręcamy się... i solidnie nakręcamy na ten magiczny czas - piszą twórcy piosenki.

„Morsowe Święta” to dopiero początek obchodów Bożego Narodzenia z Radiem MORS. W wigilijny poranek, 24 grudnia br., o 10:00 rozpocznie się świąteczne wydanie „Śniadania w Radiu MORS”. W planach sondy na ulicach Trójmiasta, wyjątkowe wydania kultowych segmentów Radia MORS oraz wigilijne słuchowiska!

Radio

- Na co dzień widzimy, jak nasi studenci pięknie rozwijają się dziennikarsko. Tworzą coraz lepsze materiały, serwisy informacyjne, biegają z mikrofonem po całym Trójmieście, przeprowadzają relacje z wydarzeń kulturalnych czy sportowych i realizują własne autorskie audycje - powiedział redaktor naczelny rozgłośni Karol Stachowicz. - Codziennie jestem dumny, że Radio MORS pomaga im w ich medialnej karierze. Ale chwile takie jak te, gdy nagrywamy wspólnie piosenkę świąteczną, sprawiają, że czujemy jeszcze silniej więź, jaka nas łączy. MORS to więcej niż radio studenckie. To drugi dom.

Osoby zaangażowane w realizację utworu:

Muzyka: Inka, Jakub Kraszewski
Słowa: Inka, Jakub Stybor, Aleksandra Garska, Natalia Gołda
Instrumental: Jakub Kraszewski, Karolina Gleinert

Fortepian: Karolina Gleinert
Saksofon: Zuzanna Łuszczyk

Wokal: Tomasz Bagiński, Zuzanna Bielewicz, Patrycja Błaszkowska, Eliasz Fionik, Jakub Haess, Inka, Aleksandra Garska, Jagoda Malec, Michał Mieczkowski, Marta Miszewska, Małgorzata Moraczewska, Julita Osewska, Natalia Rucińska, Nordine Sekkar, Jakub Sopyło, Karol Stachowicz, Jakub Stybor, Aneta Tys, Zofia Walder

Mix i mastering: Karolina Gleinert

Montaż teledysku: Inka

W teledysku udział wzięła redakcja Radia MORS.

Radio MORS, czyli Mega Otwarte Radio Studenckie, to internetowa radiostacja Uniwersytetu Gdańskiego, nadająca 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu. Audycje (także na żywo) tworzą studenci według własnych pomysłów, zgodnie ze swoimi zainteresowaniami. Do tego w programie radia znajduje się serwis informacyjny, wywiady, reportaże i dużo dobrej muzyki przez cały dzień!

oprac. MJ/ZP