Monika Trawczyńska Akademicką Mistrzynią Polski!

fot. AZS Warszawa

Monika Trawczyńska na podium; fot. AZS Warszawa

Monika Trawczyńska zdobyła złoty medal Akademickich Mistrzostw Polski w ergometrze wioślarskim! Niesamowity wyczyn zawodniczki AZS Uniwersytet Gdański - absolwentki Uniwersytetu Gdańskiego, która obecnie jest pracownikiem Centrum Wychowania Fizycznego i Sportu UG.

W zawodach w Warszawie udział wzięło blisko 570 osób z 51 uczelni, którzy walczyli w dwóch kategoriach - lekkiej i open - na dystansie 1000 metrów.

Monika Trawczyńska powtórzyła wyczyn z 2021 roku i wykręciła najwyższy wynik w AMP, zdobywając Mistrzostwo Polski z imponującym czasem 3:15,8.

 

Co powiedziała Monika tuż po wyścigu?

- Ten drugi złoty medal cieszy bardziej, bo sezon był ciężki i owiany kontuzjami. Moje przygotowania były stosunkowo cięższe niż kilka lat temu. Bardzo się cieszę, bo po to tu przyjechałam, żeby ten medal wygrać. Poziom z roku na rok jest coraz wyższy, co widać po czasach. Podczas samego wyścigu czuć wielką ekscytację. Ja od początku kontrolowałam, która jestem, i wiedziałam, że Ada mnie goni. Wiedziałam też, że dziewczyny z Politechniki Gdańskiej są mocne i czekałam, kiedy „odpalą”. Jednak zbliżając się do końcówki, czułam, że to mocna moja strona i na finiszu nie dam się wyprzedzić.

 

Uniwersytet Gdański w klasyfikacji generalnej kobiet zajął wysokie 6. miejsce i 4. miejsce w typach uniwersytetów.
Drużyna mężczyzn w klasyfikacji generalnej zajęła 13. miejsce i 5. miejsce w typach uniwersytetów.

 

 

Iwona Wudarczyk/AZS UG; fot. AZS Warszawa