Finały AMP w Tenisie Stołowym po raz trzeci w Gdańsku

AMP

Już po raz trzeci z rzędu AZS Uniwersytet Gdański i Miasto Gdańsk będą gospodarzami Finału Akademickich Mistrzostw Polski w Tenisie Stołowym. Tegoroczne zawody odbędą się w dniach 12-14.05.2024 w Centrum Szkolenia PZTS im Andrzej Grubby przy ul. Meissnera. Pierwszy dzień do przyjazd ekip, treningi i odprawa techniczna. Gry rozpoczną się w poniedziałek, a we wtorek poznamy nowych Akademickich Mistrzów Polski.

 

Tytułu wśród kobiet broni Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu, a w rywalizacji mężczyzn Akademia Zamojska. W Gdańsku będziemy mogli zobaczyć po 16 najlepszych reprezentacji kobiet i mężczyzn wyłonionych w turniejach półfinałowych we Wrocławiu, Białymstoku i Krakowie. Prawo startu bez eliminacji w turnieju finałowym mają drużyny kobiet i mężczyzn gospodarzy – Uniwersytetu Gdańskiego. Z trójmiejskich uczelni bilety do finału wywalczyły ekipy Politechniki Gdańskiej – kobiet i mężczyzn oraz Akademii Wychowania Fizycznego i Sportu.

 

- Zapowiada się widowisko na najwyższym poziomie. W gdańskim finale wystąpią zawodniczki i zawodnicy, którzy na co dzień w najwyższej klasie rozgrywek - zapowiada Prezes AZS Uniwersytet Gdański Piotr Walczak. - W rywalizacji pań zobaczymy m.in. Annę i Katarzyn Węgrzyn, które uzyskały kwalifikacje na tegoroczne Igrzyska Olimpijskie w Paryżu. W rywalizacji mężczyzn wśród zgłoszonych zawodników możemy znaleźć m.in. Damiana Węderlicha, Adama Dosza czy Artura Grela grających w Lotto Superlidze.  Serdecznie zapraszamy do hali CS PZTS im. Andrzeja Grubby miłośników tenisa stołowego do kibicowania najlepszym drużynom akademickim.

 

Program zawodów:

 

12.05.2024 przyjazd ekip, treningi odprawa techniczna

13.05.2024 godz. 9.00 – mecze grupowe, początek

14.05.2024 godz. 9.00 – faza pucharowa, finały, zakończenie AMP

 

Organizatorzy i partnerzy: AZS Uniwersytet Gdański, Uniwersytet Gdański, Akademicki Związek Sportowy, Miasto Gdańsk, AZS Gdańsk

Patronat medialny: Trojmiasto.pl, Radio Gdańsk

 

Cykl Akademickich Mistrzostw Polski wspierają sponsor strategiczny Akademickiego Związku Sportowego – PZU oraz Ministerstwo Sportu i Turystyki.

AZS UG