Bieg o Puchar JM Rektora UG już 21 maja!

Bieg

Laury i wielka satysfakcja czekają na zwycięzcę Biegu o Puchar JM Rektora Uniwersytetu Gdańskiego. Zapraszamy pracowników i studentów naszej uczelni do rywalizacji o tytuł najlepszego biegacza społeczności akademickiej UG już 21 maja o 12:00. 

Bieg podzielony jest na dwie kategorie: dla kobiet i dla mężczyzn. Start i meta usytuowane będą przy Bibliotece Głównej UG. Dystans biegu dla kobiet to 1,5 km, dla mężczyzn - 3 km. Trasa prowadzić będzie przez oliwski kampus UG, zatem Bieg jest także okazją do odkrycia miejsc i zakątków, których nie odwiedzamy w ramach naszej codzienności akademickiej.

Formularz do zapisów.

Zapisani uczestnicy w dni biegu od godz. 10:45 mogą odbierać numery startowe w miasteczku zawodów przy Bibliotece Głównej.

Szatnie dla kobiet będą udostępnione na Wydziale Prawa i Administracji (w pobliżu sali fitness), dla mężczyzn natomiast w dawnym Rektoracie (w pobliżu sali sportowej) przy ul. Bażyńskiego 1a.

Studenci biorący aktywny udział w rywalizacji mogą odrobić/nadrobić pojedyncze zajęcia wychowania fizycznego. W przypadku nałożenia się Biegu na inne zajęcia UG można uzyskać zaświadczenie o uczestnictwie. W tym celu należy wysłać maila z prośbą o dokument na adres azs@ug.edu.pl.

Program imprezy:

10:45-12:00 - pobieranie numerów startowych

12:00- otwarcie biegu przez JM Rektora UG

12:05 - wspólna rozgrzewka

12:15 - bieg kobiet

12:30 - bieg mężczyzn

12:50 - pokazy, występy artystyczne studentów

13:10 - dekoracja zwycięzców

13:30 - zakończenie biegu

Zapraszamy!

Centrum Wychowania Fizycznego i Sportu

oprac. MJ/ZP