Złoto i brąz tenisistów UG!

Tenisiści

Zawodnicy Uniwersytetu Gdańskiego zdobyli złote medale w klasyfikacji uniwersytetów i brązowe w klasyfikacji generalnej w Akademickich Mistrzostwach Polski w Tenisie, które odbyły się w Krakowie w miniony weekend.

Studenci Uniwersytetu Gdańskiego w fazie grupowej pokonali Uniwersytet Warszawski (2:0), Śląski Uniwersytet Medyczny w Katowicach (2:0) i Politechnikę Rzeszowską (2:1), awansując do kolejnej rundy z I miejsca.

W ćwierćfinale nasza drużyna pokonała Uniwersytet Medyczny w Łodzi (2:0), a następnie w półfinale musiała uznać wyższość ALK Warszawa.

W meczu o III miejsce podopieczni Trenerki Hanny Wesołowskiej-Szprady po raz kolejny zagrali z Uniwersytetem Warszawskim i ponownie zwyciężyli. Wygrana z UW sprawiła, że nasza reprezentacja zdobyła brązowe medale w klasyfikacji generalnej i jednocześnie złote medale w klasyfikacji uniwersytetów.