SEA-EU FILM FESTIVAL

Grafika

Jeśli jesteście kreatywni i chcecie pochwalić się swoimi umiejętnościami filmowymi, mamy dla Was doskonałą propozycję!

Zapraszamy do udziału w międzynarodowym festiwalu filmowym adresowanym do studentów uczelni partnerskich European University of the Seas (SEA-EU). Wyróżnione prace zostaną pokazane podczas przeglądu filmowego organizowanego na Uniwersytecie w Splicie w Chorwacji, a na ich autorów czekają atrakcyjne nagrody.

Wydarzenie jest świetną okazją do zaprezentowania swoich pomysłów i umiejętności, rozbudowania portfolio, a także nawiązania nowych kontaktów.

SEA-EU Film Festival jest organizowany przez sojusz 9 nadmorskich uczelni europejskich SEA-EU, którego Uniwersytet Gdański jest członkiem.

Szczegóły Konkursu:

• Temat: dowolny! chcemy dowiedzieć się, co Was interesuje i porusza, co wydaje się na tyle ważne, by uchwycić to okiem kamery. Akceptowane będą zarówno filmy fabularne, animacje i dokumenty, jak i formy eksperymentalne.
  • Wymagania techniczne: czas trwania od 3 do 15 minut, format MOV,  MP4 lub AVI, napisy w języku angielskim.
  • Uczestnicy: konkurs otwarty dla wszystkich studentów Uniwersytetu Gdańskiego (status studenta ważny na dzień wysłania zgłoszenia).
  • Ocena: prace będzie oceniać międzynarodowe jury złożone z reprezentantów 9 uczelni partnerskich SEA-EU.

Nagrody:

Główną nagrodą dla twórcy z Uniwersytetu Gdańskiego, którego film zostanie najwyżej oceniony przez międzynarodowe jury, jest wyjazd na przegląd filmowy organizowany w Splicie w listopadzie 2024 roku. Nagroda w postaci wyjazdu do Chorwacji dotyczy wyłącznie osób, które w trakcie całej procedury konkursowej mają status studenta UG.

Autorzy najwyżej ocenianych prac nadesłanych z UG będą mieli okazję wzięcia udziału w warsztatach filmowych, które odbędą się w Gdańsku w trakcie roku akademickiego 2024/2025. Dodatkowo wszystkie osoby z UG biorące udział w konkursie zostaną zaproszone na specjalną tematyczną prelekcję i pokaz filmowy.

Wytyczne dotyczące zgłoszeń:

1. Filmy muszą być oryginalne i stworzone przez studentów.
  2. Każdy uczestnik lub zespół może zgłosić tylko jeden film.
  3. Termin nadsyłania zgłoszeń upływa 1 października 2024

Jak przesłać zgłoszenie:

• plik podpisany skrótem uczelni, nazwiskiem i pierwszą literą imienia (według wzoru: UG_SurnameN) prześlij za pośrednictwem formularza.

Harmonogram konkursu:

• Nabór zgłoszeń: do 1 października 2024
  • Wybór filmów zakwalifikowanych do pokazu: do 11 października 2024
  • Publikacja wyników: 14 października 2024 na stronie https://sea-eu.org/
  • Prezentacja wybranych filmów (przegląd filmowy): 7 listopada 2024 (Split University Gallery)
  • Warsztaty filmowe dla wszystkich uczestników: w trakcie roku akademickiego 2024/2025 (Uniwersytet Gdański)

Szczegółowe informacje dotyczące wymagań technicznych i formalnych znajdziecie w regulaminie konkursu SEA-EU Film Festival | SEA -EU (ug.edu.pl).

Czekamy na Wasze prace i życzymy powodzenia!

SEA-EU