Na UG powstała Sekcja Sportu Osób z Niepełnosprawnościami

Integracyjne Mistrzostwa Polski w tenisie stołowym

Integracyjne Mistrzostwa Polski w tenisie stołowym organizowane przez AZS UG

Pasja, rywalizacja sportowa, pokonywanie własnych słabości, dobra zabawa – Akademicki Związek Sportowy UG zaprasza studentów i pracowników z orzeczeniem o niepełnosprawności do nowopowstałej Sekcji Sportu Osób z Niepełnosprawnościami.

Sekcja Sportu Osób z Niepełnosprawnościami AZS UG powstała w odpowiedzi na rozwój Integracyjnych Mistrzostw Polski AZS, inicjatywy mającej na celu aktywizację osób z orzeczeniami o niepełnosprawności w środowisku akademickim. -W Centrum Wychowania Fizycznego i Sportu od lat prowadzone są zajęcia rehabilitacji dla naszych studentów w ramach przedmiotu Wychowanie Fizyczne. Poprzez stworzenie sekcji w Klubie Uczelnianym AZS chcemy pokazać, że w tym obszarze możliwa jest również rywalizacja sportowa. Jednak musimy pamiętać, że nie o medale tutaj chodzi, a o pokonywanie własnych słabości. Chcemy wyciągnąć z domów osoby z niepełnosprawnościami i dać im okazję wzajemnej integracji oraz realizacji swoich sportowych pasji mówi Małgorzata Aftańska, opiekun sekcji.

W zeszłym roku Uniwersytet Gdański po raz pierwszy był organizatorem Integracyjnych Mistrzostw Polski AZS w tenisie stołowym. - Chcemy, aby radość z udziału w podobnych wyjazdach była udziałem wielu naszych studentów i pracownikówdodaje Małgorzata Aftańska.

Oferta dyscyplin w Sekcji Sportu Osób z Niepełnosprawnościami jest bogata i cały czas się rozrasta. Już teraz rywalizacja ogólnopolska prowadzona jest w takich dyscyplinach jak: pływanie, badminton, boccia, bowling, strzelectwo, szachy, goalball, żeglarstwo, narciarstwo i snowboard. Celem sekcji jest dotarcie do jak największej ilości osób z orzeczeniem o niepełnosprawności oraz umożliwienie im udziału w Integracyjnych Mistrzostwach Polski i przeżyciu wspaniałej przygody.

Do sekcji mogą dołączyć studenci studiów dziennych oraz zaocznych, doktoranci oraz pracownicy Uniwersytetu Gdańskiego.

Aby uzyskać więcej szczegółów na temat funkcjonowania oraz dołączenia do sekcji zapraszamy do kontaktu z jej opiekunem mgr Małgorzatą Aftańską (malgorzata.aftanska@ug.edu.pl).

Julia Bereszczyńska / Zespół Prasowy UG