Zachwycający występ Akademickiego Chóru Uniwersytetu Gdańskiego oraz zespołu Pieśni i Tańca UG Jantar - Jubileusz 50-lecia Uniwersytetu Gdańskiego

15 października 2019 roku na deskach Teatru Muzycznego w Gdyni im. Danuty Baduszkowej odbył się koncert z udziałem Akademickiego Chóru Uniwersytetu Gdańskiego oraz zespołu Jantar. Wtorkowe widowisko opatrzone tytułem „W dobrą stronę” zorganizowane zostało w ramach jubileuszu 50–lecia Uniwersytetu Gdańskiego. Na program koncertu składały się utwory z ostatnich pięciu dekad, które towarzyszyły studentom oraz wykładowcom od początku powstania UG do czasów współczesnych. Zachwycona publiczność wysłuchała cieszące się popularnością utwory wykonywane w okresie od 1969 r. do 2018r. przez wybitnych artystów, takich jak Marek Grechuta, Grzegorz Ciechowski, Maryla Rodowicz, Kazik Staszewski, czy Dawid Podsiadło.

Było to wyjątkowe widowisko muzyczne, łączące muzykę, taniec, wizualizacje i aranżacje świetlne, a wszystko pod czujnym okiem reżysera, aktora i Kierownika Artystycznego Teatru Muzycznego im. Danuty Baduszkowej w Gdyni - Bernarda Szyca.

Biuro Promocji UG