Subiektywny przegląd mediów

O tym dlaczego tak mało pamiętamy ze szkoły, czy mózgi dziewczynek i chłopców różnią się od siebie oraz jak uczy się pokolenie Z porozmawialiśmy z neurobiologiem drem Wojciechem Glacem.

Podstawą rozwoju wiedzy są najwyższej jakości badania naukowe. Nowe odkrycia i wyjaśnienia mechanizmów działania rzeczywistości prowadzą do praktycznych zastosowań i innowacji. Doskonałym…

Może w prawie karnym powinniśmy spróbować otworzyć się szerzej na pojednanie, przebaczenie, mediację, a mniej skupiać się na samej idei karania?

Stacja Morska im. Profesora Krzysztofa Skóry Instytutu Oceanografii Uniwersytetu Gdańskiego w Helu, której częścią jest fokarium, prowadzi ośrodek rehabilitacji fok. Czytaj więcej na:…

- Zrobiliśmy kółko i wracamy do sytuacji sprzed czterech lat, nie wyciągając wniosków. A roztropność jest cechą liderów. Niestety nasi liderzy (partii opozycyjnych) się nią nie posługują - ocenił…

W naszym nowym projekcie, koordynowanym w Uniwersytecie Gdańskim przez dr hab. Nataszę Kosakowską-Berezecką, będziemy badać, jak angażować młodych mężczyzn w działania równościowe. Jednym z…

Także Marta Noińska z Uniwersytetu Gdańskiego przypomina, że "pojęcie Słowianin" nie ma charakteru genetycznego, ale – językoznawczy.

Tematem ostatniej audycji „Zakręceni Wokół Sztuki” były filmy krótkometrażowe, a konkretnie – niedawno odbywający się przegląd najważniejszych z nich. Rozmówczyniami Iwony Borawskiej były dr Marta…

W dniach 3-4 kwietnia br. na Uniwersytecie Gdańskim odbędzie się konferencja „Focus on Ukrainie” organizowana przez Uniwersytet Gdański oraz Narodową Agencję Wymiany Akademickiej. Ma ona między…

- To jest problem, że od początku ta inwestycja nie była budowana ze względów ekonomicznych - mówi prof. Włodzimierz Rydzkowski.

- Młode osobniki mają większe potrzeby eksploracyjne pewnych terenów, starsze osobniki mogą płynąć za ławicami ryb - powiedziała dr Iwona Pawliczka vel Pawlik.

Gośćmi audycji są Gośćmi są prof. Cezary Obracht-Prondzyński (UG) i prof. Jacek Raciborski (UW).