Finał V Ogólnopolskiej Olimpiady Spedycyjno-Logistycznej

calendar_month
-
location_on
Wydział Ekonomiczny UG
Organizator wydarzenia:
Wydział Ekonomiczny UG
Image
Dodane przez ewitkowska - czw., 06/05/2021 - 09:00

28 maja na Wydziale Ekonomicznym odbędzie się finał piątej edycji Ogólnopolskiej Olimpiady Spedycyjno-Logistycznej dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych organizowanej przez Wydział. Wydział Ekonomiczny wygrał konkurs na przeprowadzenie Olimpiady finansowany przez Ministerstwo Edukacji i Nauki. Uczestnicy Olimpiady będą rywalizować o indeks Wydziału Ekonomicznego UG i atrakcyjne nagrody. Sponsorem nagrody głównej jest LPP S.A.

Do rywalizacji przystąpi 38 finalistów wyłonionych spośród blisko 4 tysięcy uczestników. Od października 2020 roku do marca 2021 roku przeprowadzono 2 etapy: szkolny i okręgowy, podczas których uczniowie rozwiązywali zadania i odpowiadali na pytania związane z branżą TSL. Zadania przygotowywał zespół Komitetu Głównego Olimpiady zrzeszających wybitnych naukowców i praktyków w zakresie funkcjonowania sektora transportu, spedycji i logistyki - wykładowców Wydziału Ekonomicznego Uniwersytetu Gdańskiego, oraz przedstawicieli największych firm z tej branży z Trójmiasta.

Uczestnicy będą rywalizować o indeksy Wydziału Ekonomicznego Uniwersytetu Gdańskiego na kierunki ekonomia i międzynarodowe stosunki gospodarcze oraz nagrody rzeczowe.

Strona www olimpiady i więcej informacji o zawodach

Informacje o Wydziale Ekonomicznym

Na Wydziale Ekonomicznym Uniwersytetu Gdańskiego studenci mają możliwość uzyskania szerokiej i gruntownej wiedzy w ramach kierunków: ekonomia, międzynarodowe stosunki gospodarcze (w tym: anglojęzyczna specjalność international business), biznes chemiczny oraz biznes i technologia ekologiczna. Na drugim roku studiów studenci wybierają profil kształcenia w ramach 20 specjalności studiów, zapewniających nowoczesne kwalifikacje poszukiwane na rynku pracy. Obecnie na Wydziale Ekonomicznym studiuje łącznie ponad trzy tysiące studentów studiów stacjonarnych i niestacjonarnych, słuchaczy studiów podyplomowych oraz doktorantów, kadra naukowo-dydaktyczna liczy ponad 130 nauczycieli akademickich.

Studia realizowane są we współpracy z praktykami biznesu i organizacjami, z krajowymi i zagranicznymi instytutami badawczymi, parkami naukowo-technologicznymi i inkubatorami przedsiębiorczości. Studenci korzystają z cykli szkoleniowych, warsztatów z menedżerami, praktyk, staży, wizyt studyjnych i wyjazdów na studia zagranicą w ramach programu ERASMUS. W ramach kształcenia praktycznego na Wydziale działa m.in. pracownia komputerowa Thomson Reuters Data Suite, umożliwiająca dostęp do wiodącej na świecie bazy danych finansowych, pracowania dealing room – symulator departamentu skarbowego banku, laboratorium tradingowe OSTC, specjalistyczne laboratorium logistyczne (Oracle, Aris) oraz centrum komputerowo-egzaminacyjne akredytowane przez ACCA. Wydział oferuje kształcenie na specjalnościach pozwalających na podążanie ścieżką kariery w sektorze TSL, takich jak ekonomika transportu i logistyka, międzynarodowy transport i handel morski.

Informacje o sponsorze nagrody głównej

LPP SA to największa w Europie Środkowo-Wschodniej, firma produkująca odzież. Jest społecznie odpowiedzialną, polską firmą rodzinną. Zarządza pięcioma rozpoznawalnymi markami: Reserved, Cropp, House, Mohito i Sinsay obecnymi w blisko 40 krajach Europy, Afryki i Azji, a liczba ta wciąż rośnie. Przedsiębiorstwo zarządza siecią ponad 1700 salonów, sklepami on-line i tworzy miejsca pracy dla ponad 24 tys. pracowników. W 2019 roku sprzedało ponad 265 milionów sztuk odzieży i akcesoriów, osiągając przychody w wysokości 2,3 mld euro (więcej informacji: https://www.lppsa.com/).