Gabinet Doktora Caligari | muzyka na żywo zespołu Czerwie

calendar_month
location_on
Aula 1.43, Wydział Filologiczny Uniwersytetu Gdańskiego,Ul. Wita Stwosza 55 Gdańsk Oliwa
Organizator wydarzenia:
DKF UG Miłość Blondynki
Dodane przez jbereszczynska - wt., 04/02/2020 - 09:09

GABINET DOKTORA CALIGARI z muzyką na żywo zespołu CZERWIE

Reż. Robert Wiene, Niemcy, 1920, 71 min.

Pokaz jest wydarzeniem towarzyszącym konferencji naukowej
Sto lat kina grozy, która odbędzie się w dniach 27-28 lutego 2020 na Uniwersytecie Gdańskim.

Podczas miejskiego jarmarku tajemniczy doktor Caligari (Werner Krauss) prezentuje lokalnej gawiedzi swego podopiecznego, Cesara (Conrad Veidt) – przerażającego lunatyka, postać z pogranicza życia i śmierci, która na oczach widzów budzi się z głębokiego snu. Gdy jeden z gapiów zapyta go o swą przyszłość, zgodnie z przepowiednią Cesara zginie następnego ranka.

Tak rozpocznie się seria dziwnych morderstw, o które podejrzany będzie wspomniany somnambulik. Śledztwo przeprowadzone przez Francisa (Friedrich Fehér) doprowadzi go do tajemnicy obłąkanego manipulatora, który wykorzystuje Cesara do zabijania niewinnych ludzi.

CZERWIE [etno, folk, muzyka eksperymentalna]

Skład : Wojtek Zaborowski, Maciek Kudłacik, Paweł Zawarus, Piotrek Bogunia

,,Czerwie” to polska formacja prezentująca alternatywne dźwięki z pogranicza folku, etno, sceny absurdu, muzyki eksperymentalnej, współczesnej oraz muzyki teatralnej i filmowej. Stworzyli wła-sny niepowtarzalny styl charakteryzujący się niekonwencjonalnym wykorzystaniem instrumentów i wartości muzycznych, będący jednocześnie fuzją wielu gatunków. Są twórcami m.in. muzyki do spektaklu w reżyserii Piotra Cieplaka „Albośmy to jacy, tacy” na podstawie „Wesela” St. Wyspiań-skiego (Teatr Powszechny im. Zygmunta Hübnera, Warszawa, 2007). Sztukę wystawioną 50-krotnie w stolicy wyemitowano wielokrotnie w TVP Kultura. W swojej dyskografii muzycy mają 6 autor-skich albumów.

Zespół skomponował muzykę do wielu filmów niemych i jest niewątpliwie jednym z nielicznych grup posiadających tak bogate doświadczenie w tym zakresie (20 lat działalności).

Zespół występował na wielu festiwalach europejskich m.in. na prestiżowym Europejskim Festiwalu Kina Niemego Hippodrome w Szkocji (2016), na Budapesti Klasszikus Film Maraton Magyar Nemzeti Filmarchívum (Festiwal węgierskiej Filmoteki Narodowej) na Polskiej Wiośnie Filmowej w Budapeszcie na zaproszenie Instytutu Polskiego (2018); w Muzeum Historii Kina w Dusseldorfie, na Niesse Film Festival 2019

W skład grupy wchodzi obecnie 4 muzyków – Wojtek Zaborowski, Maciek Kudłacik, Paweł Zawa-rus, Piotrek Bogunia – operujących następującym instrumentarium: perkusja, ksylofon, instrumenty perkusyjne, instrumenty etniczne, bas, gitara, mandolina, akordeon, syntezatory.Grupa zagrala do tej pory ponad 800 koncertów w Polsce i Europie m.in (Czechy , Słowacja , Węgry, Niemcy ,Holandia , Wielka Brytania )

CZERWIE znajdują się w ścisłej czołówce grup grających „na żywo” muzykę do filmów niemych.

www.czerwie.com.pl www.facebook.com/czerwie

___________________________________________________

Karnety: 1 film 10 ulgowy * / 15 normalny zł / 2 filmy 15 ulgowy * / 25 normalny zł / 4 filmy 25 ulgowy * / 40 normalny zł

* karnety ulgowe dla studentów, uczniów i słuchaczy Gdańskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku oraz posiadaczy Metropolitalnej Karty dla Kultury (sprzedaż karnetów pół godziny przed seansem)