Dzień zrównoważonego rozwoju w UG

Organizator wydarzenia:
Wydział Ekonomiczny UG, Wydział Chemii UG
Dodane przez ewitkowska - pon., 11/10/2021 - 09:46

W dniu 15 października 2021 roku w godzinach 9.00-15.00 na Uniwersytecie Gdańskim odbędzie się Dzień Zrównoważonego Rozwoju. Patronat nad wydarzeniem objęli Rektor Uniwersytetu Gdańskiego prof. dr hab. Piotr Stepnowski oraz dziekani Wydziału Chemii dr hab. Beata Grobelna, prof. UG i Wydziału Ekonomicznego dr hab. Monika Bąk, prof. UG.

Wydarzenie zostanie zorganizowane już po raz trzeci. Głównym tematem przewodnim tegorocznego spotkania jest woda i jej znaczenie dla życia na Planecie.

Zgodnie z hasłem przewodnim tegorocznego Dnia Zrównoważonego Rozwoju w UG: „Kropla H2O = życie na Planecie” naukowcy zaprezentują na ten temat wykłady, a studenci i koła naukowe przeprowadzą warsztaty dla młodzieży i uczniów. Działania w ramach projektu są sposobem na podnoszenie świadomości ekologicznej i kształtowanie postaw wśród studentów, pracowników oraz otoczenia uczelni. Jest to też działanie w kierunku realizacji społecznej odpowiedzialności uczelni poprzez dialog z interesariuszami i podejmowanie wspólnych działań skupionych na promowaniu idei zrównoważonego rozwoju, a w szczególności Celów Zrównoważonego Rozwoju.

Gościem specjalnym tegorocznego wydarzenia będzie Pani Katarzyna Bosacka.

Miejsce wydarzenia: Wydział Chemii UG, ul. Wita Stwosza 63. Miejsce wykładów: Aula D101

Załącznik Rozmiar
Program wydarzenia 1.25 MB