Wykład gościnny profesor Christiny Sanchez-Stockhammer

Organizator wydarzenia:
Instytut Lingwistyki Stosowanej UG
Dodane przez mnieczuja - pt., 13/05/2022 - 14:15

Zapraszamy na wykład gościnny profesor Christiny Sanchez-Stockhammer (z Uniwersytetu Technicznego w Chemnitz) 24 maja o 9.45 do Auli 021 budynku Neofilologii.

Prelegentka jest laureatką konkursu "Profesorowie wizytujący UG". Opiekunem wizyty jest dr Karolina Rudnicka z Instytutu Lingwistyki Stosowanej UG. Wykład odbędzie się w języku angielskim.

Christina Sanchez-Stockhammer jest profesorem języka angielskiego i lingwistyki cyfrowej na Uniwersytecie Technicznym w Chemnitz. Wiele spośród jej projektów skupia się na rozwoju i wykorzystaniu technologii cyfrowych w badaniach naukowych.

W czasie wykładu prof. Sanchez-Stockhammer przedstawi krótkie wprowadzenie do tematu humanistyki cyfrowej, a następnie zaprezentuje przegląd programów i cyfrowych materiałów badawczych, które opracowała i/lub obecnie opracowuje, między innymi:

- Aplikację quizową Bridge of Knowledge VR, która może być wykorzystywana do samodzielnej nauki,

- Zbiór korpusów "Erlangen Student Corpus Collection",

- Projekt LeDiT, który ma na celu udostępnienie w formie online niemieckojęzycznego świadectwa ocalałego z Holokaustu.

wykład