Nagroda Naukowa Miasta Gdańska im. Jana Heweliusza. Spotkanie z prof. dr hab. Ewą Łojkowską

calendar_month
location_on
Ratusz Staromiejski w Gdańsku
Organizator wydarzenia:
Nadbałtyckie Centrum Kultury i Gdańskie Towarzystwo Naukowe
Dodane przez mnieczuja - wt., 15/11/2022 - 15:50

Nadbałtyckie Centrum Kultury w Gdańsku i Gdańskie Towarzystwo Naukowe zapraszają 24.11.2022 o godz. 18.00 na spotkanie z prof. dr. hab. Ewą Łojkowską,  laureatką Nagrody Naukowej Miasta Gdańska im. Jana Heweliusza za rok 2021 w kategorii nauk przyrodniczych i ścisłych, za wybitne osiągnięcia naukowe dotyczące badań fitopatologicznych, w szczególności genetyki i diagnostyki bakteryjnych patogenów roślin.

Prof. Ewa Łojkowska podczas spotkania wygłosi wykład pt: "Biotechnologia roślin – technologia, która rozwiąże światowy kryzys żywnościowy."

O życiu oraz pasji Laureatki opowiedzą:

Prof. dr hab. Jacek Bigda – prorektor GUMed ds. rozwoju i organizacji kształcenia, Dyrektor Instytutu Biotechnologii Medycznej i Onkologii Doświadczalnej GUMed w latach 1999-2005, Dziekan Międzyuczelnianego Wydziału Biotechnologii UG i GUMed.
Dr hab. Joanna Kruczalak-Jankowska, prof. UG, Rzecznik UG ds. równego traktowania i przeciwdziałania mobbingowi, Kierownik Katedry Prawa Handlowego WPiA UG.
Dr Wojciech Śledź, Zastępca Dyrektora Instytutu Biotechnologii Międzyuczelnianego Wydziału Biotechnologii UG i GUMed.

Oprawa muzyczna:
Recital łagodnej awangardy

Ignacy  Jan Wiśniewski – fortepian
Tomasz Chyła – skrzypce

Spotkanie poprowadzi Beata Szewczyk – dziennikarka Radia Gdańsk.

Więcej o spotkaniu na stronie NCK

zaproszenie