XIII Europejski Kongres Finansowy w Sopocie

calendar_month
-
location_on
Centrum Konferencyjne Hotelu Sheraton w Sopocie
Organizator wydarzenia:
Rada Fundacji Centrum Myśli Strategicznych
Image
Dodane przez ewitkowska - wt., 16/05/2023 - 11:49

Serdecznie zapraszamy do udziału w EUROPEJSKIM KONGRESIE FINANSOWYM w dniach 5-7 czerwca w Centrum Konferencyjnym Hotelu Sheraton w Sopocie.

Uniwersytet Gdański jest partnerem akademickim XIII edycji Europejskiego Kongresu Finansowego.

Obecna kumulacja zagrożeń kryzysowych w światowej gospodarce, niestabilność geopolityczna i załamanie globalizacji nie są zjawiskiem krótkoterminowym. Czeka nas co najmniej dekada zawirowań, w czasie której kraje i podmioty biznesowe będą starały się kształtować nowe gospodarcze strategie. A to wszystko w obliczu koniecznej transformacji energetycznej i realizacji celów zrównoważonego rozwoju. W Polsce i całej Unii Europejskiej niezbędne jest podjęcie decyzji determinujących nasze miejsce w przyszłym światowym porządku gospodarczym. W programie Kongresu tradycyjnie i wyłącznie na EKF:

• Makroekonomiczny okrągły stół EKF – mapa wyzwań 2023-2026

• Technologiczny okrągły stół EKF – mapa wyzwań dla sektora bankowego 2023-2026

• Ryzyko bankowe – mapa wyzwań dla sektora bankowego. Okrągły stół CRO

i wieńcząca Kongres „Debata Prezesów - mapa wyzwań przed sektorem bankowym”,

a także Debata oksfordzka Akademii EKF na temat przyjęcia przez Polskę wspólnej waluty Unii Europejskiej oraz

• Gwiazdy Bankowości – gala wręczenia nagród w rankingu DGP

Również tradycyjnie podczas Kongresu zapraszamy wszystkich uczestników do aktywnej i otwartej debaty na temat stabilności europejskiego i polskiego systemu finansowego, oraz do współtworzenia rekomendacji w zakresie rozwiązań systemowych dotyczących bezpiecznego i zrównoważonego rozwoju.

Społeczność EKF stanowi ponad 1500 przedstawicieli biznesu, instytucji finansowych, środowiska akademickiego oraz konsultingu i kancelarii prawnych, w tym prezesów i członków zarządów największych instytucji finansowych, ponad 150 panelistów z Polski i zagranicy zaproszonych do współtworzenia tegorocznego programu, 150 przedstawicieli mediów oraz 90 studentów i doktorantów z polskich i zagranicznych uczelni biorących udział w Kongresie w ramach trwającej wraz z Kongresem 10 edycji Akademii EKF.

Rejestracja:https://efc.myevent.pl/

Program: https://www.efcongress.com/program-ekf-2023/https:/www.efcongress.com/p…