Konferencja „FREE RADICALS IN BIOLOGY, MEDICINE, SPORT AND NUTRITION"

calendar_month
-
location_on
Gdański Uniwersytet Medyczny
Organizator wydarzenia:
GUMed, UG, PG, AWF w Poznaniu
Image
Dodane przez jbereszczynska - śr., 06/09/2023 - 13:14

To prestiżowe wydarzenie jest jedną z największych konferencji w Europie Środkowo-Wschodniej i poświęcone jest pamięci wybitnego polskiego naukowca profesora Jerzego Popinigisa, którego wkład w rozwój nauki i nowoczesnej edukacji jest nieoceniony.

To doskonała okazja do zapoznania się z najnowszymi odkryciami naukowymi w badaniach biomedycznych, wymiany wiedzy i doświadczeń z dziedzin biologii, medycyny, sportu i żywienia.

Konferencja jest także doskonałą okazją dla młodych badaczy do zaprezentowania swojego dorobku naukowego i podzielenia się wynikami badań w formie prezentacji plakatowej.

Wśród prelegentów znajdą się naukowcy z takich krajów jak Włochy, Japonia, Stany Zjednoczone i Polska, w tym studenci profesora Jerzego Popinigisa, którzy kontynuują rozpoczęte przez niego badania, a także jego zagraniczni współpracownicy.

W dwudniowym wydarzeniu weźmie udział blisko 30 naukowców, w tym prof. Mark Tarnopolsky z McMaster University (Kanada), prof. Antonio Paoli z Uniwersytetu w Padwie (Włochy) czy prof. Kelvin JA Davies z Uniwersytetu Południowej Kalifornii (USA). ), prof. Jerzy Żołądź i prof. Uczniowie Jerzego Popinigisa: prof. Jędrzej Antosiewicz, prof. Wiesław Ziółkowski, prof. Jan Jacek Kaczor, prof. Robert Olek i jego współpracownicy: prof. Michał Woźniak, prof. Zbigniew Śledziński.

Wśród uczestników znajdą się zagraniczni współpracownicy i współpracownicy profesora Popinigisa, tacy jak profesor Kent Sahlin ze Szwecji, profesorowie Giorgio Lenaz, Gianna Ferretti i Elizabetta Damiani z Włoch.

Do 15 września rejestracja wszystkich uczestników podlega obniżonej opłacie, a studenci i doktoranci są całkowicie zwolnieni od jej uiszczania.

Więcej informacji na stronie konferencji.