ECS - wykład z cyklu DŹWIGAMY HISTORIĘ

calendar_month
-
location_on
Europejskie Centrum Solidarności, pl. Solidarności 1 / wystawa Stocznia (parter)
Organizator wydarzenia:
ECS
Image
Dodane przez ewitkowska - śr., 13/09/2023 - 12:43

Zapraszamy do Europejskiego Centrum Solidarności na kolejny wykład z cyklu DŹWIGAMY HISTORIĘ. Wykłady zaplanowane zostały na cały 2023, jako wydarzenia towarzyszące wystawie STOCZNIA. Człowiek. Przemysł. Miasto.

21 września o godz. 18.00 dr Anna Polańska z Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku wygłosi wykład „Artystyczny obraz Stoczni Gdańskiej w fotografii”.

ℹ Dlaczego Stocznia Gdańska fascynowała i nadal fascynuje twórców? Przedstawiana na czarno-białych i kolorowych zdjęciach przez gdańskich artystów stała się niekwestionowaną ikoną miasta. Fotografów intrygowała specyfika miejsca z jego plastycznością i industrialnym klimatem, zainteresowani byli pracującymi tam ludźmi, utrwalali także wydarzenia społeczno-polityczne rozgrywające się w tym miejscu. Ujęcia ukazujące Stocznię Gdańską niejednokrotnie brały udział w konkursach fotografii artystycznej, były tematem wystaw lub wydawnictw albumowych. Dzieje stoczniowej fotografii to także indywidualne historie artystów, którzy wybrali ją na temat swoich prac. Dlaczego? Odpowiedź na to pytanie z pewnością padnie podczas wykładu.

Wykład „Artystyczny obraz Stoczni Gdańskiej w fotografii”

Czwartek, 21/09/2023, godz.18.00

Miejsce: Europejskie Centrum Solidarności, pl. Solidarności 1 / wystawa Stocznia (parter)

prelegent: dr Anna Polańska z Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku – historyczka sztuki, muzealniczka, kustoszka, która zajmuje się historią fotografii i badaniem środowiska artystycznego w Gdańsku po 1945 roku

Wstęp wolny!

www: https://ecs.gda.pl/wydarzenia/artystyczny-obraz-stoczni-gdanskiej-w-fotografii/

wydarzenie Facebook: https://fb.me/e/1sTZMcELd