Baby, wiedźmy, czarownice… - wykłady kaszubologiczne

calendar_month
-
location_on
online
Organizator wydarzenia:
Wydział Filologiczny UG wspólnie z Instytutem Kaszubskim, Zrzeszeniem Kaszubsko-Pomorskim i Pomorskim Centrum Edukacji Nauczycieli w Gdańsku
Image
Dodane przez mnieczuja - wt., 17/10/2023 - 10:47

Wstęp na wykłady jest otwarty.

Cykl dziesięciu wykładów kaszubologicznych w semestrze zimowym roku akademickiego 2023/24 nawiązuje do edycji realizowanej w 2017 r., ale zakres proponowanego do dyskusji problemu zmienił się, a tematy historyczne i etnograficzne zostaną uzupełnione. Przestrzeń dociekań naukowych związanych z aktywnością kobiet w różnych obszarach życia społecznego, naukowego i kulturalnego – zarówno w przeszłości jak i dziś – stanowi niezmiennie inspirujący materiał do badań i dyskusji akademickiej. 

Realizacja cyklu będzie podobna jak w roku ubiegłym: nagrania zrealizowane w studiu nagrań Pomorskiego Centrum Edukacji Nauczycieli w Gdańsku zostaną udostępnione na kanale You Tube kilka dni przed spotkaniem z prelegentem, aby uczestnik wykładu zawczasu zapoznał się z tematem (metoda lekcji odwróconej, ang. flipped classroom). Poniedziałkowe spotkanie (90 minut) odbędzie się online (MS Teams, link poniżej). Zgodnie z decyzją władz rektorskich poniedziałkowe wykłady ogólnouczelniane stają się wykładami międzyuczelnianymi. Na spotkaniu wykładowca rozwija problem, a słuchacze mają możliwość zadawania pytań.

Projekt jest realizowany przez Wydział Filologiczny UG wspólnie z Instytutem Kaszubskim, Zrzeszeniem Kaszubsko-Pomorskim i Pomorskim Centrum Edukacji Nauczycieli w Gdańsku, a finansowany w ramach zadania „Etnofilologia kaszubska” ze środków MSWiA.

Wiedźmy wykłady