Warsztaty i spotkanie z Jakubem Majem

calendar_month
-
location_on
Centrum Filmowe UG
Organizator wydarzenia:
Centrum Filmowe UG
Image
Dodane przez jbereszczynska - wt., 27/02/2024 - 09:07

„Jak wyprodukować film dokumentalny w Polsce” - spotkanie z Jakubem Majem

8 marca 2024 r. zapraszamy do Centrum Filmowego UG na spotkanie z dr. Jakubem Majem - producentem filmowym, wykładowcą akademickim, właścicielem i założycielem domu produkcyjnego MAJ FILM w Gdyni, realizatorem komercyjnych form audiowizualnych, a także autorem książki „Jak wyprodukować film dokumentalny w Polsce” (Wydawnictwo Uniwersytetu Gdańskiego, 2023).

Warsztaty dokumentalne (godz. 17:00)

Chcesz zrealizować własny dokument? Marzysz o opowiedzeniu historii, która porusza i inspiruje? Weź udział w warsztatach dokumentalnych z Jakubem Majem! Rozwiń swój pomysł pod okiem eksperta i poznaj tajniki produkcji dokumentów. Dowiedz się, jakie są możliwe ryzyka podczas tworzenia filmu dokumentalnego i na co musisz zwrócić uwagę, chcąc zrealizować swój film.

Liczba miejsc ograniczona (wstęp darmowy). Jak się dostać?

Do 1 marca wyślij swój pomysł na bohatera dokumentu wraz z uzasadnieniem: dlaczego to właśnie o nim chcesz zrobić film? Pomysł (5-6 zdań) wyślij na adres centrum.filmowe@ug.edu.pl. Jakub Maj wybierze dziesięciu uczestników warsztatów, z którymi omówi pomysły podczas spotkania 8 marca o 17:00!

Promocja książki i pokaz dokumentu „Cheerleaderki” (godz. 18:00)

„Jak wyprodukować film dokumentalny w Polsce” Jakuba Maja to vademecum producenta filmu dokumentalnego, które krok po kroku przeprowadza czytelnika przez kolejne etapy realizacji i dystrybucji dzieła niefikcjonalnego. Maj, który sam jest doświadczonym producentem dokumentów, dzieli się nie tylko spostrzeżeniami wyniesionymi z własnego portfolio, ale też sięga do bogatej bibliografii znawców i twórców kina dokumentalnego.

Z Jakubem Majem porozmawiamy o nowo wydanej książce i obejrzymy dokument „Cheerleaderki” (reżyseria: Sławomir Witek, produkcja: Jakub Maj) opowiadający o pierwszej w Polsce drużynie cheerleaderek na wózkach inwalidzkich.

W trakcie wydarzenia będzie można zakupić książkę. Wstęp na wydarzenie bezpłatny.

Organizatorzy: Wydawnictwo Uniwersytetu Gdańskiego, Centrum Filmowe UG im. Andrzeja Wajdy.

Więcej informacji na stronie Wydawnictwa Uniwersytetu Gdańskiego i na Facebooku.